Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie praktycznie cały czas słyszałem dźwięczny szum przy włączonej klimie, coś podobnego do metalicznego ćwierkania, przelewania się.

Dzisiaj (prawie 110 tys km) właśnie zatarła się sprężarka co spowodowało przetarcie ze spaleniem paska klinowego - siwy dym spod maski i smród palonej gumy. Zobaczymy czy po wymianie wszystkiego ćwierkanie będzie obecne czy nie.

Przy okazji dowiedziałem się, że jest to wada konstrukcyjna sprężarek i serwis Renault ma ją (i wszystko co się przez to zepsuło) wymienić za free mimo że auto jest już po gwarancji. Zatem warto pewne rzeczy naprawiać w serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czołem

Miałem podobny objaw metalicznego odgłosu klimy i coraz słabszego chłodzenia aż do zaniku, ostatniej soboty nabiłem u kolegi z roboty żony (pracuje w firmie zajmującej klimatyzacją), objaw metalicznego dźwięku ustąpił, a klima chłodzi jak się patrzy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam to samo i jestem świeżo po przeglądzie. Uszkodzona jest cewka, która wchodzi na kopułę kompresora i przy okazji wyrobione jest miejsce, gdzie cewka powinna być osadzona nieruchomo. Czyli szyjka tej kopuły. Cewka obija się o tą szyjkę i dlatego tak dzwoni. Do wymiany cewka i kopuła, ale... to nie takie proste. Poza tym, jak coś już lata, to powinna być wymiana całego kompresora. Nowy 1700 zł - do Renault II Megane. Usiadłem na dupsku jak usłyszałem, teraz zaczynam szukać używanego, mały problem jest taki, że do tej Reni były produkowane trzy różne ;(. Muszę go wymonotowaqć i szukać porównując z innym. Samochód na czas wymiany będzie uziemniony, no chyba, że zamontowałbym inny pas rozrządu, co oczywiśącie się nie opłaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po naprawie kompresora - za free - wada producencka. Przy okazji okazało się , że jest wyciek z klimatyzacji - uszkodzona ?chłodnica klimatyzacji. Dżwięk metaliczny ustąpił.

Zatem, jeśli ktoś ma podobny problem lepiej jechać do ASO to wymienią kompresor w ramach akcji Renault - dotyczy meganek II od 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że do tej Reni były produkowane trzy różne

Źle szukasz. Podjedź do ASO nie podadzą Ci nr Twojej sprężarki, jak mogą to również producenta. Teraz pozostaje allegro lub jakieś warsztaty które regenerują sprężarki do klimatyzacji. Nie ograniczaj się Maganką na bank takie same sprężarki mogły być montowane w innych modelach Renault i pewnie nie tylko.

 

że zamontowałbym inny pas rozrządu, co oczywiśącie się nie opłaca...

Że co :mrgreen::D Chyba chodzi Ci o pasek napędu akcesorii, popularnie pasek klinowy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po dwóch latach brzdąkania prawdopodobnie i u mnie dogorywa sprzęgiełko. Do tej pory na wolnych obrotach, przy wyłączonej klimie słychać było jakby ktoś blaszki w garnku podrzucał. Teraz słychać jakby ktoś te blaszki dodatkowo mieszał metalowym prętem :-/

Stało się to pod moją nieobecność. Teraz pytanie (pewnie banalne bo robię to pierwszy raz): czy stracę to co dochodzi do sprężarki rurkami (czynnik?) czy jest jakaś szansa na zrobienie tego w garażu bez większych strat? Co ciekawego mogę napotkać podczas naprawy i na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzdąkanie mówisz... Zrzuć pasek akcesorii i dobrze pooglądaj wszystkie kółka. Nie koniecznie będzie to kółko sprzęgła sprężarki. Równie dobrze może to być sprzęgiełko na alternatorze, właśnie tak brzęczy.

Wszystko zrobisz w garażu, ale najpierw trzeba odessać czynnik i po naprawie układ nim napełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, to raczej będzie sprzegiełko klimy, dzisiaj mu się przyjrzałem i zaczęło już ruszać się na boki. Cieniutko z nim. Domyślam się że czynnik musi odessać jakiś specjalista od klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czynnik odsysa się na maszynie która jednocześnie go uzupełnia. Jak nabijałeś klimę to Ci podłączali takie urządzenie, właśnie to jest potrzebne. Jak się dogadasz w warsztacie to ściągnąć czynnik, a potem nabiją świeżym z olejem, przy wymianie sprężarki chyba trzeba go dodać więcej. Oczywiście można "puścić" czynnik w powietrze ale to trochę nie w porządku. Na downloadzie leży sobie pliczek o klimatyzacji, ściągnij i poczytaj.

Acha zatkaj sobie szczelnie przewody które odkręcisz od sprężarki, chodzi o to, żeby Ci wilgoci nie naciągnęło do układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem gdzie co i jak trzeba odkręcić, poczytałem i chyba dam radę bo narzędzia są (młotek i przecinak :) )

Muszę znaleźć jakiś kontakt do dobrego warsztatu i zobaczę ile mi powiedzą za taka usługę.

A co z tym sprzęgłem, regeneracja czy wymiana na nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witajcie :mrgreen: Wydaje mi się, że mam podobny problem z klimą w swojej megance, też po jej załączeniu słychać metaliczne odgłosy, takie jakby stukanie. Co mnie bardziej niepokoi to fakt, że przy włączonej klimy silnik wyraźnie wolniej wkręca się na obroty i bardzo wolno z nich schodzi :/ Towarzyszy temu głośny hałas sprężarki. Jak myślicie, wystarczy wymiana tego sprzęgiełka czy tam łożyska czy sprężarkę szlag trafił i trzeba szukać nowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, ale z Twojego opisu podejrzewałbym, raczej sprężarkę. Możliwe, że nie ma czynnika i tak się właśnie zachowuje. Ale nie należy też wykluczyć sprzęgła. Moim zdaniem powinien to ktoś zobaczyć. Nie da się tego stwierdzić na odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!