Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie temp. ustawia się za pomocą pokrętła zimne- ciepłe nie ustawia się tam określonej temp. a jak ten przycisk jest wyłączony to tęż działa nawiew. więc po co ten przycisk A.C(wiem że niby włącza i wyłącza klime ale co to daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo programowanie temperatury do podstawowa zaleta klimy automatycznej. W manualnej musisz to robić na "oko".

Jeżeli przycisk A/C jest wyłączony, to do auta wpada powietrze z zewnątrz. Gdy go włączysz, to jesteś w stanie je schłodzić. Na maksymalnym chłodzeniu w pobliżu nawiewów na nawet ok 7 stopni. Dodatkowo klima osusza powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po włączeniu tego przycisku długo trzeba czekać zeby klima zaczęła działać??

Klima zaczyna działać zaraz jak ją wałczysz. Ale w praktyce temperatura zaczyna spadać po kilku minutach i odczujesz to dopiero jak wysiądziesz z samochodu. Organizm przyczaja się bardzo szybko do panującej temperatury.

Już dzisiaj podawałem link http://megane.com.pl/dload.php?action=file&id=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem kolegi kipi, co ma wspólnego osuszacz w instalacji klimatyzacji z osuszaniem szyb? Chyba jedynie to, że jak osuszacz jest w złej kondycji to klima po prostu skoroduje.

kipi, wymień filtr p.pyłkowy, przy okazji zrób dezynfekcję kanałów nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr ppyłkowy wymieniłem. Klime odgrzybiłem (ASO). Do niedawna miałem jeszcze dywaniki welurowe i dopóki było chłodno - przy klimie na max, ustawienia na szybe i zaparowanie schodziło ale musiałem poczekać około 4 min żebym mógło coś widzieć przez przednią szybkę.

Klima sprawna bo zimno wieje. Co do samego osuszacza to z nazwy wnioskuję że to on odpowiedzialny jest za odciąganie wilgoci z powietrza (osuszanie). Z lektury różnych for wynika że należy do wymieniać co jakiś czas... Dlatego przypuszczam że być może u mnie jest coś z nim nie tak.

Gdzie i w którym miejscu znajduje się odpływ wody z klimy ? CHciałbym sprawdzić czy rzeczywiście nie jest zapchany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie, ale weź pod uwagę ze Scenic ma dość sporą kubaturę. Więc musi to trochę potrwać. Welurowe dywaniki pewnie w jakiś sposób chłoną wilgoć.

Co do odpływu skroplin to nie wiem gdzie jest w SII, U mnie jest przy prawym przednim kole, pomiędzy silnikiem, a grodzią. Czarna plastikowa rurka, jak maksymalnie skręcę koła w lewo to jest widoczna. Przydałby się kanał, wtedy zaraz znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!