Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fiksujące obroty


Mil3k6

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak jak sam temat mowi moja renata przebiera obrotami gry silnik mam mniej niz 90 stopni ale tylko w momecie odpalenia im jest ona zimniejsza tym bardziej fiksują. Dzieje sie to tylko chwile czyli spadną bardzo nisko podniosą sie znowu spadna i to wszystko i dalej jest ok. wiec o co kaman?? moze ma ktoś z was podobny problem <ok>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak jak sam temat mowi moja renata przebiera obrotami gry silnik mam mniej niz 90 stopni ale tylko w momecie odpalenia im jest ona zimniejsza tym bardziej fiksują. Dzieje sie to tylko chwile czyli spadną bardzo nisko podniosą sie znowu spadna i to wszystko i dalej jest ok. wiec o co kaman?? moze ma ktoś z was podobny problem <ok>)

 

 

silnik krokowy

 

Odsyłam do regulaminu - Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma dci i nie wiem czy takie coś tam jest. Wiem ze w benzynie to tak i ze się przepustnice myje i adaptuje ale w dieslach to nie słyszałem. Jeśli tak to gdzie ten silniczek krokowy jest i czy idzie to naprawić jakoś ??? lub wyczyścic tak jak to jest w benzynie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik krokowy

AnnYa

W MII nie ma czegoś takiego jak silnik krokowy, jest przepustnica którą można wyczyścić.

Mil3k6

Wg mnie opisywane objawy wskazują raczej na czujnik wałka rozrządu.

 

Proszę nie bawić się w moderatora :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dnia na dzień jak czytam porady niektórych użytkowników forum,to ręce opadają mi do tego stopnia że odechciewa mi się pisać na posty.

Gdzie w silniku DIESLA znaleźć przepustnice ? gdzie silniczek krokowy? <ok>

Proponowałbym na początek poczytać jak działa silnik benzynowy a jak diesel.

Wracając do problemu z obrotami.Przyczyn może być wiele, np ciśnienie na rampie wtryskowej,czujnik ciśnienia w pompie, regulator paliwa.Jest tego dużo,ale niestety w magicznej kuli wyczerpały mi się baterie więc trudno stwierdzić na odległość.

Pojedź do mechanika który ma pojęcie o dCi i myślę że bezproblemowo uzdrowi Twoje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dnia na dzień jak czytam porady niektórych użytkowników forum,to ręce opadają mi do tego stopnia że odechciewa mi się pisać na posty.

 

kolego głupio się aż przyznać ale nie spojrzałam myślałam że kolega ma mkI

Mój glupi błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to miałem (czasami nawet i mam) ale przeważnie nie chce odpalić i musze

podpompować paliwo gruszką i zapala od razu.

 

Któregoś dnia muszę podjechać na diagnostykę <jeden mechanik - a zna się na megankach - mówi że to może być wina gruszki przez którą dostaje sie powietrze do

układu paliwowego ale jak mi powiedział ile kosztuje taka gruszka :shock: > :mrgreen:

360 zł za kawał gumy to sobie odpuściłem nową>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo dzisiaj i też gruszka podpompowałem i zapaliła od reki za wcześniej kreciłem 4 razy i nic po 10 sekund dopiero jak podpompowałaem to ładnie zapaiła ;))) wiec wychodzi ze to gruszka tylko ze nie czuć nigdzie paliwa zeby sie gdzieś wydostawało ;))) ale własnie wpadłwem na pomysła a mianowicie w mijscu gdzie gruszka łączy sie z przewodami paliwomymi zaciagne tam w tych miejscach ( jesli idzie) te opaski plastikowe zeby to uszczelnic moze bedzie ok a jak nie to załatwie gruszke od rozbitka :mrgreen:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec sprawa wygląda tak :mrgreen: zlokalizowałem usterkę i po pompowaniu pompką okazało się ze jest wyciek na wężyku miedzy filtrem a pompą wysokociśnieniową. Wężyk jest jakby z takiej harmonijki i teraz moje pytanie czy mogę go wymienić na jakiś inny czy nie ma tak wielkiego ciśnienia – chyba nie bo pompa zaciąga z filtra paliwo ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!