Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszkodzenie opony na krawedzi bieznika


deeper

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pech to pech... zlapalem wielkiego wkreta do do gipsu dokladnie w miejscu gdzie konczy sie bieznik, a zaczyna bok opony.

Odwiedzilem wulkanizacje, lecz tam po ogledzinach twierdza, ze nie ma specjalnie technologii na takie uszkodzenie (miejsce).

Ze lata nie bedzie trwale przyklejona w tym miejscu, korek tez prawdopodobnie pusci.

Z tego tez powodu... nie zdecydowalem sie usuwac bolca z opony, narazie zostawilem, szczegolnie, ze jest niedziela i wszystko pozamykane.

Twierdza, ze jest sposob... wyciac ten fragment opony i wprasowac na goraco ... ale na ile to bedzie trwale nie ma pewnosci.

Oponka troche kosztuje... >600zl ,zeby ot tak kupic nowa, te w koncu maja ledwo ponad miesiac.

Zadzwonilem do ubezpieczalni i zaproponowano mi ogledziny i ewentualna naprawe/kupno nowej.

Zastanawialem sie nad tym... i chyba rozwiazanie nie jest zle bo znizek nie mam wogole wiec nic nie strace na AC (nigdy nie mialem ac).

Jutro chce to zalatwic.

Moze macie jakies sugestie co zrobic w tej sytuacji? Moze ktos mial taki problem z opona ?

Lub czy naprawiac to na koszt PZU ?

 

Proszę w regulaminie doczytać o zasadach pisowni postów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz na oględziny, jeśli nie poradzą to moim zdaniem nie wycinaj, ale zalej tą dziurę gumą. Tak aby zasklepiła się jak nit. Powinno trzymać. Nie wiem jak duza ta dziura. przy małej powinno trzymać.

Jak bedziesz miał kase to kup opone używaną z pasującym bierznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na takiej łacie nie chciał jeździć, znając życie strzeli w najmniej odpowiednim momencie. Na Twoim miejscu bym szukał używki i założyć nawet na chwilę, pojedyncze można tanio wyrwać, a w międzyczasie czekać na odpowiedzi i spróbować wyrwać od PZU kasę za naprawę/nową oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rozmawialem z kolega, ktory twierdzi, ze takich napraw nie mozna wykonywac.

Jedynie na czole opony, nigdy po bokach. Jest to nielegalne.

Chyba po prostu kupie nowa, a pieniadze od PZU na konto.

Z drugiej strony szkoda mi nowej oponki 3k km przebiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez to przeżywałem :mrgreen:

Praktycznie nowe (ok 7 mm) RunFlaty poszły na śmieci bo się guzy po bokach robiły od dziur ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie knuj Kolego, nowa opona kosztuje na pewno mniej niż skutki rozpadnięcia się "naprawianej" w czasie jazdy.

Z drugiej strony szkoda mi nowej oponki 3k km przebiegu...

To sobie wyobraź co czuł kierowca, który rozciął sobie oponkę na moim błotniku... dzień wcześniej zmienioną na letnią. :-?

Wymieniaj i nie żałuj, ciesz się, że (nadal) tylko oponę musisz zmienić.

Będę jutro na M.Szlaku, mogę przyjść Cię pocieszyć jeśli potrzebujesz wsparcia w tej decyzji :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec nic nie strace na AC

Nie stracisz znizek ale cofniesz sie w grupie ubezpieczeniowej o -1

Nie wiem ile to dokladnie wzwyzki za ubezpieczenie ale chyba wiecej niz 10%...

I np zeby wrocic do wyjsciowej skladki bedziesz musial np jezdzic bezszkodowo 2 latka

wszystko zalezy od ubezpieczyciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie uwazam jak przedmowca - znizek nie stracisz ale bedziesz mial zwyzkę :-( Stawiam że biorąc kasę z ubezpieczenia na oponę dostaniesz w dupę na składce więcej niż cena opony - reasumując sam kupiłbym nową sztukę z własnej kieszeni (nawet nie próbowałbym jej naparwiać ze względów bezpieczeństwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!