Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Podaję spalanie wg. komputera dla 1,9 dci 102 KM kombi: Miasto - max. do 6,8, trasa przy normalnej jeździe 5,2 - 5,4l/100. Przy bardzo lekkiej nodze udalo mi się osiągnąć na trasie 4,3 - 4,4 l/100km, ale tak jeździć nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba wszystkich zaskocze, 1,5 dci kombi

miasto to ok 5 litrów , ale w trasie ( ostatnio pognałem do Belgii , u Niemców nie ma ograniczeń na autostradach) wyszło 12 litrów /100 !!!

Jak rozbujam ją do 160km , to komp pokazuje 14l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cos nie tak z tym spalaniem... ja na sweita bylem we Frankfurcie i spalilem lacznie na prawie 2500 kilometrach ledwo 5.8L/100km, w trasie non stop 140-170kmph wlasnie MII 1.5dCi 82KM, w tym parenascie km testu ze stalym vmax 190, wtedy mi pokazywal chwilowe ~10.5L/100km (Heidellberg-Frankfurt).

 

PS: wracajac moglem na jednym baku skoczyc cala trase Frankfurt-Krakow, zostalo by mi jeszcze jakies 50km (3L) w baku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie to 6.5 l/100km przy jezdzie 90 km/h na autobanie (55% trasy) i w korku / miescie (45% trasy).

 

Ktos moze podac jakie sa dla K7M optymalne obroty (spalanie) na kazdym z biegow ( poza moze 1ka :-) ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a obroty jak kazdy 16v, trzymaj do 4k rpm +/-500 rpm. wtedy bedzie i dynamicznie i troche oszczedniej. bieda jest taka ze od 4 kafli robi sie glosniej :/ tu dCi ma ogromna przewage :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1.6 16V wyniki są takie:

Poznań pokonywany systemem gaz-hamulec, gaz-hamulec i stanie w korkach - 9,2. Szybka :evil: i zatłoczona trasa (średnia 80kph, częste wyprzedzanie) - 7.2. Spokojna trasa (odcinek Kielce-Łódź pokonany za autem Teścia tuż po zakupie Megi w sobotnie popołudnie) - 5.8. Autostrada z przelotową 150kph - około 8 litrów (przy średniej prędkości 130 od Łodzi do Poznania). Autostrada ile fabryka dała (200) - wg wskazań komputera - 18litrów.

Nie są to rezultaty na miarę mistrza jazdy o kropelce - ale moim zdaniem jest to górna granica spalania. Co ciekawsze moje poprzednie autko (Peugeot 106, 1.1 60KM) paliło ledwie litr mniej.

Obciążenie auta to na ogół dwie osoby - przy jeździe w pełni załadowanym nie stwierdziłem jednak różnic.

Wyniki pochodzą co prawda z komputera, ale jak zaobserwowałem kalkulatorek odpowiada rzeczywistości.

I jeszcze jedno: dziwią mnie osiągnięcia co niektórych - albo nie przyznajecie się do ciężkiej nogi, albo też na wam podobnych wyklinam nie zmieściwszy się w cyklu świateł (ekonomiczne ruszanie) lub zmuszony w trasie do wyprzedzania ciasnego "ogonka" za ciężarówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie 1,5 dci 85 KM średnio 4,4 - 4,6. W mieście nie przekroczyłem średniego 5,2 a na trasie udało mi się zejśc do 4,0. Ale wtedy to było pyrkanie. Autostrada, max. dopuszczalna (130) i srednio wyszło 7,5.

Akceptowalne

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maper nie wiem jak uzyskujesz 4,4 - 4,6 średnio, czy w mieście 5,2, bo u mnie przy tym samym aucie i silniku jest o litr więcej :-( . Natomiast na autostradzie przy prędkości 100 - 130 km/h mam mniej bo nie przekraczam 5,5. Natomiast jak dam po garach to wyskakuje około 6,5 - 6,8 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gacek_fm

Tak już wychodzi wg komupera. A i w litrażowaniu się to zgadza.

Widocznie ten typ tak ma. Traktuję go trochę delikatniej.

Ale ... żona jak jeżdzi to wykręca nawet srednio 2 litry wiecej.

Może kiedys na jakimś zlocie pogadamy. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!