Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przeplywomierz


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Czesć

Mam prośbę.

Czy osoby które posiadają przepływomierz 5wk9620 w megane lub scenicu 1.9 dti/dci mogły by zmierzyć opór na odpowiednich pinach np w temperaturze pokojowej?

 

Moje wyniki są następujące:

Pin 1-2 2650 om

pin 1-6 4100 om

pin 2-5 19000 om

pin 2-6 1500 om

 

Wartości przy pinie 1 zmieniają się ze zmiana temperatury.

Może takie zestawienie pomoże diagnozować przepływomierze w domku.

Czekam na wyniki waszych pomiarów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz Siemens 5wk9 620 temperatura ok 23 stopni

 

Moje wyniki są następujące:

Pin 1-2 2,34 k om

pin 1-6 3,8 k om

pin 2-5 19 k om

pin 2-6 1,5 k om

 

niestety administrator uznał mojego posta za niezgodnego z regulaminem (??) i bezużytecznego dlatego odsyłam do innego forum gdzie opisałem objawy

 

http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=32333

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety muszę namierzyć gdzie jest ten czujnik czy u ciebie sytuacja się zmienia jak odepniesz przepływomierz od wtyczki ? U mnie to pomaga przy gorącym silniku samochód odzyskuje moc i zachowuje się prawidłowo dlatego zastanawiam się czy ryzykować i wydawać na nowy 500zl, ciekawe ze na clipie nie ma błędu przepływomierza pokazuje tylko minimalne przelewanie 3 i 4 wtrysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy ryzykować i wydawać na nowy 500zl

Poszukaj używanego oryginału gdzieś na złomie w okolicy, dogadaj się że zamienisz na chwile i jak będzie ok to bierzesz. Ja za swój dawno temu zapłaciłem 150 zł i działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pwsrd, na odpiętej wtyczce obojętnie czy na zimnym czy na ciepłym silniku samochód leci jak szatan do przodu. delikatnie wciskasz pedał gazu i od 1500rpm wgniata w siedzenie na każdym biegu.

na clipie też nie wywaliło mi błędu przepływki, wyskoczył o przepalonej świecy- 3 świece, oraz egr który umarł tak że nawet zregenerować sie nie dało, za używany zapłaciłem 100.

zastanawiam sie nad kupnem przepływki oryginalnej nowej siemensa po 480 na allegro.

tylko ta niepewność.. czy to na pewno przeplywomierz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

U mnie jednak to nie był przepływomierz (obserwacje w ddt2000, clip) . Skończyło się na kupnie używanej przepływki, czujnika doładowania, potencjometru gazu i nowego elektrozaworu turbo (100+40+70+120). Winowajca okazał się potencjometr gazu i elektrozawór turbo któremu nawet czyszczenie wg forum laguny nie pomogło już. Mam spokój i trochę części zamiennych:) Jedyne co poleciało ostatnio to pompka paliwa 09.2011. Ale w końcu to jest 11-letnie auto z przebiegiem 193kkm. Mam nadzieje że w wakacje na trasie mnie nie zawiedzie <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To ja zapytam. Mam Megane II 1.9dCi 120 z 2004 roku, kupiłem zamiennik przepływki (wieeeeeeelki błąd, już się kończy :/), jaki model oryginału musze kupić? Prawdopodobnie Siemens, ale jakiś konkretny model? Prosiłbym o szybką odpowiedź <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie Siemens

 

Na pewno, musisz mieć ten który miałeś poprzednio i spisać z niego numer, o ile pamiętam to był trzy wersje przepływki, chyba zależało od mocy silnika <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupiłem auto była wsadzona przepływka od dTi i kombinowane na kabelkach, teraz elektryk porobił mi spowrotem jak trzeba, ale kupiłem zamiennik. Są jeszcze jakieś inne soposoby sprawdzenia tego? Może po VINie i do Renault dzwonić?

Edytowane przez brudijr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!