Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony z testów


Lukas.s

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając allegro natrafiłem na taką ofertę:

http://moto.allegro.pl/item647615408_195_5...e_z_testow.html

i:

Z FIRMY CONTINENTAL GZIE SŁUŻYŁY JAKO OPONY DO TESTÓW NA MASZYNIE (OK 100KM JAZDY PO TORZE)

że niby co ta maszyna z nimi robiła :-? ? Na czym to polega, bo oponki całkiem ładne no i stówkę taniej (na sztuce) w porównaniu do nówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test polega na tym, że oponę zakłada się na maszynę, która symuluje przejechanie dystansu 100km. Potem się ją dokładnie ogląda mierzy bieżnik itp. Wykonuje się to w laboratorium w stałych warunkach i takich samych parametrach badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się ale co można stwierdzić po przebiegu 100 km? Druga sprawa to jak "maszyna" jeździ po torze?

Raczej były założone na samochodzie który przejechał po torze 100 km, teoria mocno naciągana z tym torem i testami - bajka dobra jak każda inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ok> niedowiarek <ok>

Takich testów jest cała masa i nie dotyczy tylko opon, ale różnych elementów wyposażenia samochodu i nie tylko. Pamiętasz reklamę Zelmera? Przejaskrawione, ale mniej więcej oddaje filozofię takich badań.

Druga sprawa to jak "maszyna" jeździ po torze?

Normalnie, opona złożona na felgę napędzana jest silnikiem elektrycznym i "jeździ" po specjalnej bieżni o odpowiedniej chropowatości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, wszystko mogę zrozumieć tylko nie to że firma CONTINENTAL po testach ( juz nie ważne czego i jak ) sprzedała ( dała ) opony "biednemu polaczkowi" niech sobie sprzeda i zarobi. Taki opis lepiej wygląda niż np opony zdjęte ze skasowanego nowego samochodu w którym zgineły 3 osoby.

Prawdopodobnie opony sa poreklamacyjne i były zwrócone do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mam znajomego w Holandii, który mieszka tam już z 40 lat. U niego w firmie jak były wymieniane komputery, co 3-lata, to pracownik mógł kupić taki sprzęt za 1/4 ceny. Na wymianę zawsze kupowali najlepszy sprzęt jaki był dostępny w danej chwili na rynku.

Co do tych opon też tak może być zauważ, że są z 16 tygodnia 2007, czyli z końca kwietnia. 2 lata przeleżały w magazynie - archiwum. Może mają taki system, że po tym czasie takie gumy idą do sprzedaży, za jakiś tam procent ich wartości. Bo w darowiznę nie wierzę.

Z tym, że ja patrząc na te zdjęcia mam wątpliwości, czy są to opony po jakiś testach jakościowych producenta. Nie wiem czemu ale coś mi w nich nie pasuje. Po za tym cena jak dla mnie jest za duża jak za takie coś. No i nie wiadomo jaki to model opony.

Tak czy siak ze zdjęcia bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie takie stare.Ja w tamtym roku kupowałem nowe michelin i też były z 2007 roku.Jak cena odpowiada,to jechać,założyć,sprawdzić,czy nic się z nimi nie dzieje podczas jazdy i ewentualnie kupić.Przepatrzyłem inne aukcje tego gościa i widzę,że opony różnych marek są po testach u continentala. <ok> Ale bajka.Nie napisze prawdy,tylko ściemy wciska.Pewnie ma dobre wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale opony mają niewątpliwie duży plus - są sprawdzone <ok>

Jak jest możliwość to można podjechać, założyć przejechać się i po sprawie <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!