Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szukajka


marek_c

Rekomendowane odpowiedzi

meganecoupe02, to chyba faktycznie tak jak pisze kol. PatrykGDA, administracja ma inną szukajkę, albo nawet całe forum inne. :roll: A może my po prostu więcej czasu tu spędzamy, czytamy wszystkie posty i szukajka jest nam bardziej przychylna <ok>:oops::mrgreen::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co oszukiwać, algorytmy wyszukiwania w forach opartych o PHP są kiepskie.

Czasami mam też wrażenie, że nie wyświetlają się wyniki z pewnych okresów, ale można to usprawnić.

W tym celu wystarczy użyć opcji Odbuduj Search w PA.

Warto używać Google do przeszukiwania forum, często daje lepsze wyniki niż wyszukiwarka forumowa.

Przed zamknięciem tematu proponuję władzom naprowadzić autora tematu czego ma szukać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to pełen search dość mocno obciążał bazę danych (zajęcie ) i dlatego ogranicza się go tylko do pewnego okresu wstecz.

 

O ogólnym dziwnym działaniu wyszukiwarki nie będę wspominał, bo każdy kto usiłował coś konkretniejszego przy jej pomocy wyłowić to wie, że często jest to jak gra w totka. I dlatego nie zawsze zjechanie kogoś jest uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zamknięciem tematu proponuję władzom naprowadzić autora tematu czego ma szukać ;-)

Temat jest otwarty już ponad rok.

Zakładający temat otrzymał info jakie było Mu potrzebne, tu potwierdzenie:

http://megane.com.pl/szukajka-vt14690.htm#120175

Przeszukiwanie forum przez Google też już było przerabiane przez pewien czas, niestety niewiele to dało, nadal były problemy z odnajdywaniem szukanych fraz. No więc jest jak jest. A temat zostaje otwarty, może znajdzie się jakiś następny pomysł by było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

algorytmy wyszukiwania w forach opartych o PHP są kiepskie

Na jakiej podstawie śmiesz tak mówić?

Po pierwsze zazwyczaj przy PHP wykorzystywana jest baza MySQL, m.in. też w phpbb. Za algorytm wyszukiwania odpowiada właśnie MySQL, a nie PHP - zresztą nie wyobrażam sobie tego, żeby wybierać całą bazę danych do skryptu a następnie go przeszukiwać - chociaż nikt takiego czegoś nie broni <ok>

Wszystko zależy od tego JAK są napisane te zapytania do MySQL. Programować każdy może się nauczyć, ale algorytmikę już nie każdy zrozumie. A to jest podstawa optymalizacji. Miliony portali internetowych działa tradycyjnie na LAMP'ie, i dają sobie radę bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma zapis w bazie danych do szukania ?

Czy plik tekstowy może być bazą danych ?

Z tego co pamiętam, to w PHP algorytm wyszukiwania jest zaszyty w skrypcie forum i można go optymalizować.

 

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtop...ht,wyszukiwarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może forumowa wyszukiwarka nie jest idealna ale spokojnie da się wyszukać odpowiednie tematy. Wdawanie się teraz w algorytmy wyszukiwania jest bezcelowe.

Dla niewtajemniczonych, zawartość forum siedzi w bazie danych MySQL, czyli żeby wyciągnąć te dane piszemy w php zapytania do bazy danych. I teraz jak bardzo te zapytania będą optymalne tym lepsze wyniki i szybciej je otrzymamy.

 

Poza tym zawsze można skorzystać z google'a dodając przedrostek aby szukał tylko po stronach megane.com.pl i po sprawie.

 

Dodano:

 

Dodałem wyszukiwarkę google'a na górze każdej strony, jak komuś nie pasuje forumowa wyszukiwarka może skorzystać od razu z google. Wyniki otwierają się w nowej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EnD, ale o co Ci właściwie chodzi ?

Z jednej strony piszesz, że za wyszukiwanie odpowiada baza danych, a za chwile o odpowiednich algorytmach, które to przecież piszesz w php.

W momencie gdy Paweł uzasadnia Twoje słowa o algorytmach, dając link do tematu gdzie pokazane jest, że odpowiednią poprawką ALGORYTMU wyszukiwania można poprawić działanie, tutaj akurat prędkość i ilość odwołań do bazy, to Ty na niego naskakujesz.

 

Mniej arogancji by się przydało, bo akurat wyszukiwarka na forum jest, powiedzmy to szczerze, średnia i to przyznają nawet twórcy i pracują nad poprawą jej pracy.

 

Wyszukiwarka googla jak najbardziej ok, na pewno nie zaszkodzi <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EnD, tylko na mnie naskakujesz, a nawet nie odpowiedziałeś na zadane pytania.

Jeśli posiadasz taka wiedzę jak mówisz, to pomóż administracji albo samym developerom w pracach nad skryptem.

Każda para rąk i dobre pomysły przydadzą się obu tym grupom.

Programowaniem się nie zajmuje, ale obserwuję efekty działania i dzielę się spostrzeżeniami.

Nie trzeba być programistą, żeby wychwycić błędy w działaniu programu <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie :mrgreen:

Do wszystkiego się trzeba przyzwyczaić, jak się obcyka tą wyszukiwarkę to na prawdę nie jest źle, tylko warunek, że nie wpisujemy np "megane problem" bo wtedy rzeczywiście może być różnie z wynikami <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkiego się trzeba przyzwyczaić, jak się obcyka tą wyszukiwarkę to na prawdę nie jest źle

Jest taka teoria, że technologia powinna być dla ludzi, nie odwrotnie.

Ale co ja, programista, mogę o tym wiedzieć <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pecado, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma <ok>

Ja jestem tylko prostym użytkownikiem i dostosowałem się do tego co jest, jak będzie nowe, lepsze to też będę zadowolony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!