Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

silnik benzynowy chodzi jak diesel (kosiarka


radeking

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fanów meganek.

Mam problem z moją megi 2 1.616v k4m z 2003r.

Przy uruchamianiu silnika słychać dziwny odgłos klekotu a na wolnych obrotach chodzi jak diesel choć to benzyna,byłem z tym w serwisie u Łyko w krakowie ale nic nie stwierdzono mechanik powiedział że to może być czujnik wałka rozrządu czy coś takiego cena 3500zł no po prostu nogi mi się ugieły nie wiem czy chcieli mnie naciągnąć czy nie.Czy można jakiś zamiennik kupić i samemu wymienić czy można gdzieś samemu kupić i gdzie w krakowie może znacie jakieś sklepy z częściami .

Z góry wielkiedzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Wydaje mi sie ze zanim zaczniesz "zwiedzac" sklepy pojezdzij sobie do roznych warsztatow i popytaj co to mozse byc (bedziesz wiedzial o co pytac pozniej w sklepie).

na wolnych obrotach chodzi jak diesel choć to benzyna

Sprobuj dokladnie opisac swoja usterke, co sie dzieje podczas jazdy (np: stracil moc). Moze autko przydalo by sie podpiac pod kompa!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl podpiety pod kompa i nic jesli chodzi o disla tzn po dodaniu gazu na wolnych obrotach i puszczeniu to klekocze jak disel przez 10 sek i pózniej jest ok tak samo jest podczas jazdy gdy sie jedzie to nie slychać ale gdy dojezdzam np. do świateł i sie zatrzymuje to znowu slychac dziwny klekot tak to zwiąc podobny odglos ma silnik disla dlatego tak nazwalem usterkę ,a zapomnialem dodać że czasami na zimnym silniku tak jakby brakowało mocy gaz w podloge a tu coś dusi szarpie wszystko mija gdy sie silnik nagrzeje oprocz tego klekotu ,w serwisie gostek powiedział że to moze być jakiś czujnik walka rozrzadu wszystko dobrze tylko ta cena mnie rozwalila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to ci cos pomoze. Ale ja mialem taki objaw ze na wolnych chodzil jak diesel, w ogole w calym zakresie, ale potem juz tego nie bylo tak slychac + stracil na mocy, jak mi po wymianie zalozyli zle pasek rozrzadu. O jeden zabek byl przestawiony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm..

w MII nie mam duzego doswiadczenia ale slyszalem ze cewki lubia narobic roznych klopotow moze ktos bardziej doswadczony sie wypowie. Poczytaj jest tu kilka postow o tych nieszczesnych cewkach. To jedyne co mi przychodzi do glowy :roll:

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym szukał powodu wyżej opisanych problemów wśród cewek zapłonowych. Jeśli chodzi o czujnik położenia wału to kosztuje on max. 100zł. ASO chyba chciało Ci wymienić ten czujnik razem z całym silnkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewki juz wymienilem wszystkie 4 marki denso i dalej nic chyba ze aso chcialo wymienic caly rozrząd

i pytanie

czy mozna samemu wymienic ten czujnik i gdzie sie on znajduje, czy jest duzo rozkrecania cześci?

czy dostane go w zwyklym sklepie z czesciami do renówek?

pozdrawiam wszystkich w niedzielne popoludnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

oczywiście że dam znać

w następną środe jestem umówiony do aso mam kupic pasek rozrządu a ten felerny przestawiacz faz rozrządu kumpel z serwisu załatwił mi za 500 zeta mysle ze w 1000 ze wszystkim sie zmieszczę napiszę coś więcej za tydzień

pozdro dla wszystkich fanów i forumowiczów meganek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

przepraszam ze tak późno odpisuje ale wróciłem wczoraj wieczorkiem z serwisu i nie miałem czasu odpisać chyba mi wybaczycie oto co robili w mojej megi:

więc kumpel kazał mi kupić we własnym zakresie

1.pasek rozrządu - 64zł

2. dwie zaślepki rozrządu - 1) -10zł a 2) -20zł

3. załatwił mi po znajomości przestawiacz faz rozrządu za 500zł

4.robocizna wyszła 380 zł

więc wszystko wyszło ok 1000 zł

ja jestem zadowolony bo nie dałem 3500zł megi śmiga wszystko jest ok.

 

P.S.

jest tylko jeden mały szczegół mianowicie kumpel powiedzial mi że ta wymiana wytrzyma góra 1,5 roku i znowu się pojawi (przyczyną jest złej jakości materiał z którego jest wykonany:PRZESTAWIACZ FAZ ROZRZĄDU lub pod inną nazwą KOŁO PASOWE WAŁU ROZRZĄDU)

POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW JAK MACIE JESZCZE JAKIEŚ PYTANIA TO PISZCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!