Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wniosek o ulepszenie wyszukiwarki.


zloty888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam takie pytanie, w sumie zapytanie do szanownego Mod Team, a mianowicie czy można by ulepszyć trochę wyszukiwarkę? Chodzi mi o to, żeby nie była ona taka "dosłowna" w tym sensie żeby „domyślała” się czasem jakichś haseł. Generalnie np: dużo osób na forum niestety zapomina o ą, ę, ó itd. Wyszukiwarka natomiast jest tak skontrowana, że jeśli ja wpiszę wyraz poprawnie a ktoś nie poprawnie to tego nie znajdzie. Suma sumaru często kilkanaście minut czekam i wpisuje różne kombinacje a i tak nie zawsze przynosi to zamierzony efekt. Chodzi mi o coś w stylu googla, że jak wpisze słowo "wycieraczki" to żeby wyskoczyły też słowa "wycieraczek", "wycieraczka". To jest przykład oczywiście najprostszy z możliwych, przy bardziej złożonych np. o dwóch słowach to już w ogóle zaczyna się kosmos. Z całą pewnością to bardzo ułatwi sprawę szukającym i zniweluje ilość czerwonych kartek wystawianych za dublowanie tematów. Od razu mówię, że informatykiem nie jestem, więc nie wiem na ile to trudne, ale może nie aż tak bardzo, pozdrawiam!

 

Tym razem przeniosę ale następnym razem dam upomnienie.

Na takie coś mamy specjalny dział na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zloty888, nie chce się czepiać, tez uważam że szukajka jest do bani ale akurat google to najgorszy przykład jest jeżeli chodzi o wolne wyrazy.

przykład dla : demontaż wycieraczek megane

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=de...=Szukaj&lr=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład dla : demontaż wycieraczek megane

a wpisz demontaż wycieraczek forum megane - pierwszy wynik to nasze forum.

Ja często korzystam z google żeby znaleźć coś na naszym forum, wystarczy do szukanej frazy dodać "forum megane".

Temat chyba powinien się znaleźć w "Działanie forum" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zgadzam się, że może i google nie są super, ale tak jak kolega tu wyżej napisał często tam wpisuje hasło z dodatkiem "forum megane" i wtedy dopiero docieram na tutejsze forum do interesującego mnie tematu. Tak czy owak fajnie by było gdyby wyszukiwarka była "myśląca":) Z całą pewnością byłoby mniej dubli pt:" czytałem dużo na forum ale mój przypadek jest trochę inny....'". PS: dziękuje na brak upomnienia, never again:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukiwarka phpbb jest legendarnie nieporadna :mrgreen:

integracja z googlem na pewno polepszy sprawę (mimo że słabo sobie radzi z forami i potrafi zwrócić kilka wyników tyczących się tego samego tematu... no ok, w sumie to nie musi być błąd :D ).

Warto się rozejrzeć, czy są pluginy integrujące wyniki wyszukiwania w obrębie strony (bo google na to pozwala, dla zainteresowanych służę przykładami jak to może wyglądać).

No i nie ukrywajmy - odciąży serwer troszkę.

Ino trzeba by wtedy zadbać o szybkie i regularne indeksowanie, wymuszać je pingując google'a i pilnując, żeby roboty odwiedzały nas jak najczęściej (są narzędzia, które pomagają na to wpłynąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma idealnej wyszukiwarki. Są lepsze, gorsze ale nie ma ideału i jeśli ktoś się pomyli to nie ma szans na to aby wyszukiwarka gdybała czy chodzi komuś o kotka czy kołka, może czy morze. Trzeba formuować inaczej zapytanie tak aby było trafniejsze i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kipi - rzecz w tym, że są wyszukiwarki, które pomagają użytkownikowi coś znaleźć (lepiej lub gorzej, ale się starają) i takie, których się trzeba uczyć, żeby cokolwiek sensownego uzyskać.

Jako programista twierdzę, że technologia powinna być dla ludzi, nie odwrotnie, a przykład szukajki by phpBB jest tym negatywnym przykładem, wg mnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to dobry pomysł z tymi googlami, jak się nie sprawdzi to zawsze można wrócić do tego co jest teraz, ale jak może być lepiej to warto to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!