Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie podpiąć?


rakus145

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem ale nie znalazłem takiego tematu :-( . Jak było to przepraszam może wpisywałem złe słowa ale już inne mi na myśl nie przychodziły. Jak chciałbym zwykłe światło do podświetlania wnętrza. To jak mam kabel to gdzie mam go podpiąć żeby lampki świeciły?? Chodzi mi o coś takiego:>>http://allegro.pl/item675313956_neon_modul...supermocne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiedz co chcesz uzyskać.

Czy lampka ma się świecić stale, czy tylko w momencie gdy oświetlasz kabinę, a może chcesz podświetlić schowek? Wszytko od tego zależy.

Jak chcesz żeby lampka świeciła się stale po włączeniu zapłony, to najlepiej podepnij się pod zapalniczkę, np pod jej oświetlenie.

W przypadku gdybyś chciał np zamontować taką lampę w drzwiach i miała się świecić po ich otwarciu, to najlepiej podpiąć się pod oświetlenie kabiny.

Jeżeli chcesz np aby lampka się świeciła po otwarciu schowka? Trzeba by dodatkowo zamontować jakiś wyłącznik krańcowy a zasilanie np podpiąć pod zapalniczkę.

Jak widzisz pytań jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chcę oświetlić nie wiem jak to się fachowo nazywa :-/ tam gdzie są pedały. Od pasażera i kierowcy. I chciałbym żeby to załączać tylko na wieczór. To kupić przełącznik a go podpiąć gdzie?

Przełącznik może być taki??

>>http://allegro.pl/item670898739_wlacznik_w...ki_top_gun.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ma świecić ciągle czy tylko na żądanie.

Jak ciągle to podepnij pod zapalniczkę, a konkretnie pod lampkę zapalniczki. Jak zapalisz światła to się będzie świecić,

Jeżeli tylko na żądanie to podpinasz zasilanie pod radio ale przez przełącznik, ale nie taki jak w linku. To ma pasować, a nie drażnić. Dajesz jakiś ukryty przełącznik albo szukasz u siebie na desce gdzie możesz zamontować wyłącznik, np w miejscu lewego kolana kierowcy. Ale trzeba go kupić np na allegro np taki

655346751

pod przełącznik z X podpinasz wyłącznik oświetlenia.

Oczywiście to tylko takie pomysły, mogą być jakieś pułapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wkładać do zapalniczki? Podepnij się pod lampkę zapalniczki wystarczy, ze kupisz taki konektorek rozgałeziony661218397

Podpinasz pod to lampki, które będą się świecić w momencie włączenia świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rakus145, sorry że się wtrącę, ale wioski nie rób z tą zapalniczką, będziesz chciał podpiąć gps, wentylator czy cb radio i co wtedy? plątanina kabli? P_r_z_e_m_o Ci dobrze radzi, wepnij się w instalację, a jak nie chcesz żeby w dzień świeciło to pstryczek gdzieś zamocuj i będziesz wyłączał. Zresztą nawet jak w dzień będzie świecić to dużo prądu LED-y Ci nie zjedzą i spalanie nie wzrośnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konektorki kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym, a jak nie będzie to za parę dni Ci to ściągną.

Bo zapalniczki poprzez wtyczkę bym tego nie podłączał. A jak nie chcesz żeby stale świeciło zrób wyłącznik gdzieś po drodze, ukryj go gdzieś pod kierownicą i będziesz miał włączanie na życzenie.

Ale tak szczerze ... to średnio rozumiem Twój pomysł. Czemu to ma służyć? Tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!