Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problemy z przyspieszaniem


hakii

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!!!! mam taki problem gdy jade scenikiem po zmianie biegu w sumie nawet gdy nie zmieniam biegow nacisne pedal gazu auto przyspiesza i nagle nie zwieksza pretkosci tylko jedzie stala predkoscia jak chce przyspieszyc to musze pedal gazu deptac na dwa razy tzn. puszczam go i znowu naciskam i wtedy przyspiesza i za jakis czas znowu trzymajac noge na gazie niechce jechac i znowu musze naciskac na dwa razy przy tym naciskaniu na dwa razy auto czasem zakopci .o co chodzi prosze o pomoc ! czy to cos powaznego????????

 

Na forum piszemy polską czcionką. lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tym aucie jest elektrowniczy pedał gazu ale jeżeli tak to wypadało by zacząć od przeczyszczenia jego styków. Jeżeli wiem o czym pisze to powinno działać to na zasadzie potencjometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj u mechanika podpiol pod kompa w sumie nic nie pokazal ale powiedzial ze mozna przeciscic EGR bo kopci i moze to miec wplyw na te przyspieszenie . co myslicie robil ktos cos takiego???

Kolejny i ostatni raz wnoszę o używanie polskich znaków. lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jakim sprzętem miałeś sprawdzane błędy w komputerze, ale jak dla mnie wygląda to na potencjometr przyśpieszenia, czyli elektroniczny pedał gazu. A najpierw odepnij łączówkę i przeczyść styki.Tylko nie WD40,a np.izopropylobenzenem dostępnym w sklepach elektronicznych lub chemicznych. Do czyszczenia styków użyj np.starej szczoteczki do zębów lub ostrego pędzelka.Daj znać czy pomogło.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

bylem dzisiaj w servisie renault w dlugolece "nawrot", przeczyscili EGR, wymienili klocki chamulcowe tyl i przod (klocki moje) cena uslugi 380pln czas pracy 3 godz zadowolenie maksymalne autko jedzie jak nowe !!!! problem rozwiazany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

niejeden z nas już czyścił zawór EGR.

Zadowolenie byłoby jeszcze większe bo więcej kasy by zostało w kieszeni <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izopropylobenzenem
a skąd żeś to kolego wyciągnął <ok>

Stosuje się izo-propanol, właśnie po to aby odtłuścić i osuszyć, IPB na bank nie jest rozpuszczalny w wodzie, inaczej mówiąc nie jest higroskopijny.

Czego nie można powiedzieć o izo-propanolu, w zimie czasami wlewam do baku ok 100ml żeby mi wodę związało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!