Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałem z tyłu klocki rok temu a z przodu dwa lata temu i jestem z nich zadowolony a kupowałem w sklepie motoryzacyjnym i za jedem kpl i drugi płaciłem około 55 zł czyli razem około 110zł. Fakt że w tym komplecie na tył nie było nowych sprężynek ani nic takiego tylko same klocki ale wymieniłem byz problemu i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak po dłuższym czasie spisują się u użytkowników Recordy?

Powiem Ci, że jestem zaskoczony. Rekordy mam już ~30k km i wszystko ok i to w kombiaku gdzie dupę obciążamy bardziej. Nie powiem tylko czy gazowe czy olejowe bo najzwyczajniej w świecie teraz nie pamiętam.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Przymierzam się do wymiany amortyzatorów na tył w mojej Megance 2002 kombi.

Byłem dzisiaj w IC i koleś w sklepie polecił mi Magnum za 170 lub KYB za 270 oba gaz.

Czy ktoś z Forumowiczów ma doświadczenie z amorkami Magnum i czy warto się w nie pakować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Recordy też chwalili i dupa...... blada. Poszukałem paragon i jest , dzwonię firma z Wrocławia i okazuje się że nowa firma nowy właściciel i po ptakach. Dilera oficjalnego Recordów brak w Polsce a po Francusku pisać i czytać nie umiem żeby pisać do centrali Żabojadów. Zostaje się męczyć na tych co mam a jak będzie mocniej stukać i wkurzać i telepać trza będzie zmienić. W serwisie zaproponowali mi Motrio za 283zł zł komplet. Kolega Megi97 na nich jeździł ale on ostatnio się logował rok temu i nie wiadomo jak się spisywały :)

Dzwoniłem do sklepu i tak Kayaba wysokociśnieniowe (co to znaczy ?) 185zł szt, Krafty 145zł , sachsy 210z i Bilsteiny 145zł szt też wysokocićnieniowe... A co to za model Bilstein B4???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedni nr katalogowy się zgadza Bilstein B4 VNE-4684 nawet wcześniej je oglądałem Bilstein B4 to z tyłem jest problem bo nr jest inny.Ten facet co dzwoniłem co powiedział że wysokociśnieniowe za 145zł pomylił się bo one są firmy Mayle( nie znam jakości) a bilstainy na tył do kombi niedostępne :)

Ale znalazłem nr katalogowy 19-214641 Stronka z danymi na allegro i w sklepie okolicznym brak. A ma ktoś te mayle??? Bo na którymś forum chwalą sobie.

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w starszym sceniolu KAGER-y kupione w FOTA i też były OK.

A to chyba te same parametry skoro i belka i piasty w Twoim autku i sceniolu I były takie same.

thumb_hosting_zdjec_1390426863__ssa43552.jpg thumb_hosting_zdjec_1390427090__ssa43550.jpg

Fotki robione 30 maja 2009, a wymienione były jeszcze zimą, czyli jakieś 2-3 miesiące wcześniej.

Do grudnia 2012 nadal były sprawne w tym aucie i z nim zostały sprzedane.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebcio numer moje są do zwykłej meganki, a ten numer co Ty podałeś to rzeczywiście wersja do kombi. napisz tutaj http://www.bilstein.net.pl/ i zobaczysz za ile tobie zaproponują. Ewentualnie bierz KYB, również dobre amorki, a chyba z dostępnością lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dotyczy Megane I phII.

Ostatnio wjechałem w dziurę i urwałem amortyzator tylny, nie przy kole tylko z drugiej strony.

Muszę wybrać jakiś komplet na tył niezbyt drogi ale w miarę możliwości dobrej jakości, nie najgorsze dziadostwo.

Pierwsza sprawa, czy chcąc wymienić kupuję same amortyzatory, czy trzeba jeszcze osobno dokupowywać jakieś inne części jak osłony, kielichy, mocowania itp... nie znam się zupełnie. Dodam, że z pewnością nic nie było tam wymieniane od nowości czyli kilkanaście lat.

Na poniższej stronie widzę amory Monroe w cenie 129,99 zł, czy to nie podejrzanie niska cena? A może za 118 zł TRW?

 

http://motoneo.pl/czesci-renault/renault-megane-classic_la01_-7496/Amortyzatory_i_sprezyny/Amortyzatory/#tow

 

A co z jakością amortyzatorów Sachs?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tył wystarczą same amortyzatory, ewentualnie możesz pomyśleć o nowych śrubach.

Cena 130zł za sztukę 43095 jest OK. To jest produkt bazowy. Zwróć uwagę że za reflexa E5065 rzadają już ponad 200 zł.

Jeżeli chodzi o jakość to KYB/SACHS/Monroe są porównywalne jakościowo i powiedzmy w miarę odwzorowują charakterystykę OE.

Pozostałe w większości przypadków albo bazują na tych produktach lub są Chińskimi odpowiednikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zastanawiam się nad amortyzatorami francuskimi Record, znalazłem za 100 zł za sztukę. Ktoś miał do czynienia lub jakieś informacje jak z jakością?

Edit: czy ta firma wydaje się wiarygodna? Dobra cena KYB po nie całe 140 zł za szt. gdzie normalnie są po 160 zł i wzwyż:

 

http://allegro.pl/amortyzatory-kayaba-tyl-renault-megane-i-classic-i6732632928.html

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem co się stało z Recordami które dostaliśmy do benchmark'u i akurat ich nie polecam.

Firma dość ostro oszczędza na jakości (z tego co pamiętam rezygnują z pokrycia uszczelki amortyzatora), ale nie wiem jak jest w tym przypadku.

Patrząc jednak na zdjęcia konstrukcja słabo przemyślana.

- odbojnik jest połączony razem z osłoną tłoczyska, ale trzyma się tylko tarciowo. Jak dostanie się tam kurz i błoto

to po prostu zjedzie na korpus amortyzatora i będzie tarło przy tłoczysku.

- charakterystyka tłumienia odbiega od OE są dużo miększe.

- zabezpieczenie antykorozyjne zwłaszcza w naszych warunkach jest tragiczne.

 

KYB za 140zł to też dobra oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!