Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabe światła mijania Megane II ph II 1.5dc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. właśnie dzisiaj wymieniałem żarówkę H7 od strony pasażera w Megane II i poszło mi dosyć szybko, ale tylko dlatego że KrzychK zamieścił te fotki. Jeżeli się to zobaczy to wtedy łatwo obadać palcami i już.

Dzięki za fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

A ja się tu podczepię.

Mam pytanie jak wyciągnąć żarówkę z tego metalowego gniazda- pociągnąć, przekręcić jakoś czy jak?

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=4153

zdjęcie pożyczone od użytkownika KrzychK

Edytowane przez tom02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No cóż, po 2 godzinach walki i 7 podejściu - podrzucę mój patent. Jak nie chce wyjść można użyć kółeczka ( takiego np. do kluczyków ) i przełożyć przez jedną dziurek z metalowych złączy żarówki i wtedy nie ma problemu z pociągnięciem. U mnie mocno siedziała więc dopiero to pomogło.

Pomimo tego wciąż uważam że Megane II Grandtour to jest to!

Na pocieszenie:

 

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam!

Problem mizernych swiatel mijania w reflektorach soczewkowych jest powszechny i wynika ze zlego osadzenia zarnika...caly trick polega na tym, ze zupelnie inne jest polozenie w przypadku megane z klasyczna lampa (tych z przed 2006), gdzie wypustka zarnika powinna znajdowac sie na godz 7-8. W megane z soczewka (2006-2008) to polozenie winno byc na godz 4-5. Fizyka soczewek nie dopuszcza zlego osadzenia, w wyniku czego wydajnosc swiatel spada drastycznie. Sam pomyslalem, ze to wina geometrii lub zzbrudzenia powierzchni lamp...jednak szczesliwie po dwoch dniach wallki zarniki znalazly sie w odopowiednich miejscach i jasnosc jest calkiem przyzwoita...powodzenia! ...i cos na zachete:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Tungsram to dość biedne żarówki. Ale może masz źle założone. Na zdjęciu jest fotka lewej lampy w pionie tak jest w aucie. Prawa str. lustrzane odbicie. Czyli H7 jest trochę przechylona w prawo i szeroka blaszka wchodzi pomiędzy dwie kostki i musi być wkliknięta pomiędzy te dwie blaszki-sprężynki 45 stopni po lewej i prawej. Niesety da się to wcisną ze źle ułożoną żarówką i wtedy marnie świeci.

20190528_171717.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam,

Kilka dni temu znajoma zakupiła megane 2 ph2 niestety światła świeca tragicznie , niby w lampach philipsy ale czy czasem nie są złe włożone ? patrząc na fotkę powyżej a ta z lampy to chyba ten język z prawej strony nie powinien być przed żarówką?

Patrząc jeszcze na zdjęcie powyżej a to moje to tak jakby u mnie brakuje wystających bolców dookoła mechanizmu mocowania 

20200205_133530_HDR.jpg

Edytowane przez Refild
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Refild - na Twoim zdjęciu ta blaszka co nachodzi na ramkę żarówki wydaje się być wygięta.

Niestety ale w naszych reniach lampy są strasznie wybredne, minimalnie wystarczy się pomylić i jest kapa - sam miałem ten problem, okazało się że żarówka delikatnie nie dochodziła i zaczep jej nie złapał, przez co lewy reflektor świecił fatalnie (anglik). 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!