Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabe światła mijania Megane II ph II 1.5dc


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem niedawno zakupilem Megane II w kombi z reflektorami soczewkowymi i wszystko bylo ok. dopoki nie zapadl zmrok. swiatła mijania świecą bardzo krótko :shock: , nie ma pojecia dlaczego, zarowki sa ok, reflektory na oko tez sa wporzadku.

 

Czy ktos moze spotkal sie juz z czyms takim?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś specjalista wsadził żarówki na 24V ? :)

Gorzej jak żarówki są wpięte pod ściemniacz oświetlenia w kabinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowki niestety sa wporzadku... narazie nie mam czasu podjechac do kakretnego elektryka, poki wieczorem nie opuiszczam miasta da sie jechac :)

myslalem ze jest juz moze przerobiona na tzw. swiatla dzienne, ale wtedy tyl by sie nie swiecil, a sie swieci..

jestem naprawde ciekaw czego to bedzie przyczyna.

 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum i doczytać o zasadach pisowni postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam pytanie w temacie świateł może ktoś wie w jaki sposób montować żarówki H-7 ,czy w gnieździe żarówki są jakieś nacięcia ,które stabilizują żarówkę i jednoznacznie określają ,że jest włożona prawidłowo w Megi II jest tak dużo miejsca ,że nic nie widać jak ta żarówka jest włożona dobrze czy źle .Może ma ma ktoś fotki samego gniazda oprawy żarówki.Przy poprzednim modelu H4 nie było takich problemów było wycięcie ,było zabezpieczenie i wszystko było jasne , tu przez tą soczewkę nic nie widać .Proszę o radę jak sprawdzić czy żarówka jest założona poprawnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... napewno są dwie możliwości zamontowania żarówek :mrgreen: ja zamontowalem źle i dlatego świeciły ma strasznie krótko. niby były w gnieździe i sie dobrze trzymały a jednak nie świeciły tak jak powinny :P

Niestety nie wiem dokłądnie jak ta oprawka wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowalem źle i dlatego świeciły ma strasznie krótko. niby były w gnieździe i sie dobrze trzymały a jednak nie świeciły tak jak powinny
fajnie,że się tą wiedzą nie podzieliłeś wcześniej w tym temacie :evil: Miałeś problem,rozwiązałeś ale kolegom juz nie napisałeś ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pasuje w każdym położeniu tylko światła mało dają i świecą nie tam gdzie trzeba.

Po założeniu żarówek nie ma możliwość sprawdzić wizualnie cz są założone dobrze,(brak miejsca i nic nie widać ,a sprawdzając dotykowo nie mogę wyczuć czy jest tam jakieś nacięcie na żarówkę0.Jutro wywalę Aku i obudowę i wtedy może coś więcej będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu aku.jest trochę więcej miejsca i można od góry założyć żarówkę udało się ,a po zdjęciu koła trzeba by było mieć jeszcze oko na wysięgniku żeby można było zapuścić żurawia i obejrzeć miejsce mocowania żarówki.ja tam nic nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuj - zdejmij koło i zajrzyj do srodka ,jak pomozesz sobie dobrą lampą np taką o mocy 60w to widać wszystko jak na dłoni. Żarówka H7 ma wystającą blaszkę przy mocowaniu i ona musi znaleźć się u góry pod małym skosem. Starą żarówkę wyjmujesz po wcześniejszym przyciśnięciu jednej z 2 blaszek małym płaskim śrubokrętem- działa to na zasadzie zatrzasku dlatego nie staraj się ciagnąć na siłę starej żarówki. proponuję montaż żarówek + 50% philips lub osram - trochę pomaga. Jak następnym razem będe wymieniał to zrobie foto bo wybacz na razie nie mam ochoty rozkręcać koła i całych tych drobiazgów przy +3 stopniach na zewnątrz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Żarówka H7 ma wystającą blaszkę przy mocowaniu i ona musi znaleźć się u góry pod małym skosem. [...]

 

Mam nadzieje, ze kolega armog (właściciel owej fotki, którą kiedyś mnie poratował) nie będzie miał pretensji.

 

ps. aby było wszystko jasne - zdjęcie żarówki H7 w Meg II ph II.

post-8340-1258298459_thumb.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!