Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam

siedze sobie w aucie na parkingu a tu nagle potęrzny hałas

myslałem ze kamień uderzył w karoserie, ale nie

jak ruszyłem autem szyba po stronie kierowcy zjechala tz, praktycznie spadła w dół i sie zatrzymała, do góry jej niestety nie możnabyło podnieść elektrycznie na dół też.

a ze byłem z rodzinką 500km od domu no to podniosłem szybę do góry ręcznie zeby nie wiało, skleiłem tasmą szybę do budy zeby nie spadła i tak wróciłem do domu

 

moje pytanie:

1. co tam z tym podnoszeniem mogło sie stac??? coś sie zerwało? wyhaczyło?

2. jaki szacowany koszt naprawy lub wymiany?

3. cały mechanizm do wymiany czy tylko prowadnice, linka?

4. miał juz kto taką usterkę?

 

coraz bardziej zniechęca mnie to auto

jednak gwarancja w tej marce to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym sposobem to zdiac tapicerke i zobaczyc co sie stalo, nie wiem jak jest w megi II ale w jedynce jest mechanizm podnoszenia szyby linkowy, jesli w dwojce tez tak jest to moze linka puscila i szyba zjechala na dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie urwał się plastik, który przytrzymywał pancerz Efekty był identyczny tz szyba spadła i nie chciała się podnieść Kosz raczej spory bo nie sprzedają tego elementu osobno Tylko cały mechanizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie urwał się plastik, który przytrzymywał pancerz
Też tak miałem. Po dorobieniu części z kawałka miedzi jest ok. Sam plastik bardzo trudno dostać, wszędzie proponują cały podnośnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem znajomego, u niego rozwinęły się linki ze ślimaka i szyba opadła. Więc musisz rozebrać żeby sprawdzić co się dokładnie stało.

Wskazówki do montażu: należy mocno naciągnąć linki, gdyż wydaje się że może brakować około 1 cm linki, ale po prostu trzeba go tak mocno naciągnąć.

Jak rozbierzesz i okaże się, że to nie linka a musisz ją ściągać to narysuj sobie schemat, bo można się zgubić :lol: . A jak już sobie nie dasz rady to przyjeżdżaj kolo ci to założy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!