Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

końcówki drążka kierowniczego - jakie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Jako starych już wyjadaczy chciałbym Was zapytać jakie polecacie końcówki drążka kierowniczego do meganki II (1,9 dci, 2004 r.).

Jakieś pół roku temu wymieniałem na zwykłe zamienniki i już je szlak trafił (polski drogi dziura dziurę goni albo łata na łacie) a chciałbym już kupić jakieś konkretne i dobre żeby mieć spokój na jakiś czas. Powiedzcie czy po wymianie trzeba ustawić zbieżność kół.

Proszę doradźcie.

pozdrawiam

Styku

p/s: szukałem tematu na ten temat w tym dziale ale ni znalazłem, jedynie było coś wspominane o firmie Delphi.

 

Za złamanie regulaminu forum przydzielam upomnienie w postaci paseczka a drugi, taki sam temat wylatuje w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teknoroty są Tureckie. Ja mam drążki kier. tej firmy. NIe ukrywam, że kierowałem sie wyłącznie ceną. Wymienione ok. rok temu i żyją w dobrej kondycji. Polecał jednak nie będę, aby w razie co, nie było na mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak wygląda sprawa z długością tych drążków? Pytam bo w sprzedaży są różne, dodatkowo niektóre mają w komplecie jakieś takie plastikowe dystanse np. TRW. W sklepie też rozkładają ręce, radzą najpierw wykręcić stary i wtedy dopasować. Różnice w długości są spore bo dochodzą do 15 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphi TA1943 229mm

Bilstein FE24720 215mm

Moog RE-AX-2091 229,5mm

LEMFÖRDER 30670 01 196mm

Sidem 5718 216mm

 

Dane z katalogu Inter Cars i Fota. Wiem że to dziwnie wygląda, ale takimi katalogami posługują się sklepy. Dla niewieżących polecam osobiście zerknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniałem obie końcówki, produkcji TRW. Pakowane były oddzielnie i co ciekawe jedna była dłuższa a druga krótsza. Pasowała tylko ta krótsza, niestety nie zmierzyłem długosci, ale chyba było 215 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czy problem. Z dialogys'a bierzemy numer OE, następnie wyszukujemy w TRW Aftermarket i dostajemy jeden typ drążka o numerze JAR971. Następnie sprawdzamy w pojazdach powiązanych i dowiadujemy się że występuje w całej gamie megane2/scenic2. A że jest to dostawca na pierwszy montaż, więc mylić się nie może. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!