Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

końcówki drążka kierowniczego - jakie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego napisałem że trochę dziwne wygladają wymiary w katalogach, w których jak się okazało są błedy. Sklepy i serwisy korzystają z tych samych materiałów i tak rodzi się problem. Zresztą ciekawostka ASO za wymianie 2xdrążek+zbieżność chce 800 zł. Z końcówkami 1400 zł. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też stoję przed wymianą drążka i końcówki do prawego koła.

W serwisie , który się tym zajmuje u mnie w okolicy , chcą , abym postawił auto , zdejmą drażek , a następnie dopiero pojadą po taki do hurtowni, bo podobno są w różnych wersjach ( już się na tym nacieli).

Czy z pewnościa mozna okreslić jaki powinien być drażek i końcówka ( prawe) w meganie kombi dci z 2005 roku, czy trzeba go zdjąć i pomierzyć?

Ogólnie warsztat troszkę "kombinuje" , ale obiecują bardzo dobre ceny w porównaniu do ASO ( 210 zł za cześci z wymianą i zbieżnością) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w MII nie powielono rozwiązania z MI
I całe szczęście. Ja do MI kupowałem trzy razy drążki i żaden nie pasował. Za czwartym się poddałem, bo w Inter Teamie, w żadnym katalogu nie mogli nic pasującego dobrać. Ostatecznie regenerowałem orginały. Do MII kupiłem w ciemno i po sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem dwie różne końcówki do M2:

 

Końcówka drążka kierowniczego LEWA firmy Teknorot R-582

Końcówka drążka pasuje do auta:

Renault Megane II okres zastosowania: od 09.02

Numer Renault:

7701474795

 

Końcówka drążka kierowniczego PRAWA firmy Teknorot R-581

Końcówka drążka pasuje do auta:

Renault Megane II okres zastosowania: od 09.02

Numer Renault:

7701474796

 

Czyli końcówki sa różne , na lewą i prawą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na wymianie drażka i końcówki z prawej strony, wymiana ze zbieżnością kosztowała 110 zł , z fakturą.

Części kupione w Intercars 128 zł.

Przy montażu powstał drobny problem , bo "doradca" z Intercarsu sprzedał mi drążek Delphi i końcówkę TRW (Lucas).

Dopiero w warsztacie się dowiedziałem , żeby kupować w kompletach tej samej firmy ( drażek i końcówkę) , bo rożne firmy mają różną długosć drażków i końcówek , co oczywiście się okazało w moim przypadku i trzeba było drążek "kątówką" o 1 cm przyciąć.

Ale złożyć się potem dało.

Całkowity koszt naprawy to 238 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!