Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drżenie silnika 1,9 dCi podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zauwazylem, ze podczas przyspieszania, delikatnej jazdy (bez ostrych przyspieszen), że w okolicach 1800-2200 obr silnika, na roznych biegach 2-6 moja Meganka zaczyna sie telepac. Drzenie to nie jest przyjemne.

Ustepuje, gdy zmusze silnik do pracy na wyzszych obrotach albo szybko sie rozpedzam, czyli jezdze ostro. Drzenie jest mocniejsze gdy silnik jest chlodniejszy. Gdy wcisne sprzeglo, albo pozostawie na luzie, to drzenie ustepuje.

 

Kiedys jezdzilem sluzbowa Octavia 4x4 1,9 TDI i tam dzialo sie podobnie. W pewnym momencie Octavia sie tak trzesla, ze przyjmenosc z jazdy byla zadna. Spalanie bylo w wielkosci 20-30 l/100 km a z wyprzedzaniem moglem sobie podziekowac, gdy oslabienie silnika bylo bardzo duze. Wymieniono wszystkie cztery wtryski (koszt 10 000 zl) a okazalo sie w koncu ze to byl uszkodzony komputer...

 

Teraz w Megance nie odczuwa sie zadnych oslabien mocy, ani wiekszego spalania, ale to telepanie nie jest mile, szczegolnie, gdy wlaczy sie tempomat a silnik pracuje na stale w okolicach 1900 obr.

Czy to poduszki pod silnikiem a jak tak, to czy da sie to zobaczyc bez rozbierania auta?

A moze jednak cos z ukladem zasilania silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wcisne sprzeglo, albo pozostawie na luzie, to drzenie ustepuje.

Tu pewnie jest przyczyna. Sprzęgło albo dwumasa, nie wiem co tam siedzi.

Teraz w Megance nie odczuwa sie zadnych oslabien mocy, ani wiekszego spalania

Zasilanie raczej w porządku, bo na wolnych obrotach pewnie też by szarpał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mozna sprawdzic czy to dwumasa czy sprzeglo?

A ile kosztuje naprawa czy badz regulacja?

Co do zasilania, to tez jestem pewny ze jest OK. Robilem wydruk z komputera, ktory badal silnik. Podawane ilosci paliwa, powietrza, cisnienie bylo idealnie w zakresie wymaganym. Jednak wydaje mi sie, ze silnik sie jednak telepie, bo mam do porownania dwie Meganki, z takimi samymi silnikami i moj pracuje glosniej i bardziej sie trzesie (ma dwa razy wiecej kilometrow przejechanych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Ciagle jezdze z takim silnikiem bo nie mam czasu nawet podjechac na serwice, szczegolnie, ze prawie caly czas jestem poza Polska :mrgreen: Bylem w PL na weekend i powiedzieli mi, ze przy wymianie oleju, ze silnik nie pali na jeden cylinder.... Ale z odczytu komputera nic nie wyszlo :P

Zna ktos dobry serwis we Wroclawiu z Clipem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!