Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece najlepsze przy LPG?


adamejl

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to polecam oszczędzanie ENTERA przy pisaniu postów!!!

Do silnika zaś, świece zgodne z zaleceniami producenta. Jeśli masz kasę na lepsze, mogą być, ale różnicy nie zauważysz. Spokojnie możesz wkręcać np. NGK. Rewelacyjne nie są, ale i nie ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok. Byłem w sklepie gościu polecił mi świece NGK BKR6EZ - wklepałem ten symbol w naszym forum, no i niestety nie są to najlepsze świece dla naszych renówek wg. opinii użytkowników.

Co za tem? Eyquem RFN 58 LZ ? - tylko że nie są to świece dedykowane pod LPG (o ile ma to jakieś znaczenie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuwalnego może i nie ma, ale jak będzie z żywotnością takiej świecy? Chodzi mi generalnie o to by kupić jakieś dobre świece które zrobią jakiś większy dystans na LPG, a nie wymiana po 10 tys km na kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoich zagazowanych samochodach stosowałem i stosuję świece zapłonowe takie jakie przewidział producent samochodu i nie stwierdziłem jakichkolwiek ujemnych skutków. Świece wymieniałem też w odstępach takich jak przewidywała to instrukcja eksploatacji samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jeśli ktoś robi 10kkm miesięcznie to faktycznie wymiana świec co miesiąc może być upierdliwa <ok> jednak umówmy się: większość nas użytkuje samochód prywatnie, więc nawet wymiana co pół roku czy nawet raz na rok to nie problem a wydatek ok 40 złotych (w tej kwocie kupie beru, eyquem, ngk, iskra, oczywiście zwykłe bez wodotrysków 14elektrod itd) nie jest chyba problemem. Inna sprawa gdy ktoś dosłownie wszystko robi w serwisie...

a tak na temat to miałem ngk a teraz mam beru, zapłaciłem 36 pln i jest dobrze a właściwie to normalnie bo raczej nie wierzę w różnice wynikające ze świec w niewyczynowym samochodzie a przerabiałem juz bosch 4-elektrodowe i 3-elektrodowe briski a nawet najzwyklejsze (swoją drogą niedrogie i bardzo dobre) iskry. Nie polecam też zmniejszania odstępu elektrod z powodu lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniałem świece, również nie wiedziałem jakie kupić, więc chodziłem po sklepach i pytałem jakie będą najlepsze. W 5 z 8 sklepów, najpierw spytali czy silnik ma instalację lpg, jak potwierdziłem że mam, to wszyscy zgodnie mówili że NGK będzie najlepsze, gdyż nie ma co przepłacać. No i takowe zakupiłem, czego nie żałuję, gdyż nie ma żadnych problemów z nimi, i szczerze je polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do NGK nabrałem dużego dystansu, od kiedy jednej rozsypał się ceramiczny pierścień okalający elektrodę plusową. Całe szczęście, że okruchy nie wpadły do cylindra. Stało się to podczas normalnego ich użytkowania, po znikomym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do NGK nabrałem dużego dystansu, od kiedy jednej rozsypał się ceramiczny pierścień okalający elektrodę plusową
Nic nie jest doskonałe, ja też kiedyś kupiłem nowy telewizor (dobrej i znanej firmy), który po godzinie działania tracił wszystkie kolory. Często jest tak, że coś nowego jest wadliwe, ale przez to nie można skreślać danego producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem świece dedykowane, czyli Eyquem RFN 58 LZ (cena 10zł/sztuka, pierwsze odczucia bardzo pozytywne.

Praca silnika wyrównała się.. przestał gasnąc co zdarzało mu się czasami (np. przy gwałtownym hamowaniu i zrzuceniu na luz). Co będzie dalej zobaczymy.

Przy wymianie uwzględniłem smarowanie między cewką a świecą (smarem silikonowym z teflonem który ma wyższą temperaturę pracy) by zapobiec ewentualnym przebiciom.

Nie polecam smarowania zwykłym smarem silikonowym ponieważ ma niższą temperaturę pracy i po prostu spłynie.

Co lepsze nie do znalezienia jest smar fluorowany w żadnym ze sklepów motoryzacyjnych (gdy znalazłem już coś takiego to koszt tubki 100g - okazał sie ok. 370zł netto :shock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!