Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece najlepsze przy LPG?


adamejl

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wkręcone BKR5E wraz z cewkami Sagem'a. Po zmianie na cewki BERU wymieniłem na UXF79P (4-elektrodowe) 0 002 335 906 . Pełne dane na www.beru.com . Było to w XII 2006. Do dziś żadnych problemów, przejechane jakieś 70kkm z czego 50-60 kkm to LPG. Zastanawiam sie kiedy dokonać ponownej wymiany :roll: . Myslę jednak ze ponownie będą to UXF-y lub nowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję. Będę wymieniał. Poczytałem dużo w tym temacie, jednak nie wszystko zdaje się wiem. Czy możecie podpowiedzieć czy gwint nowej świecy smarować smarem na bazie miedzi (czy koniecznie takim)? I czy konieczne jest smarowanie między cewką a świecą smarem silikonowym z teflonem, bo ten z dodatkiem fluoru jak pisał kolega wyżej trudno jest dostać? Za odpowiedź dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Smar z dodatkiem miedzi kupiłem, tego drugiego nie znalazłem, skoro może być bez, to będzie. Samych świec jeszcze nie kupiłem, bo mam dylemat. Jak pisałem wyżej jeżdzę na NGK vline16 już prawie pięć lat, przejechałem ponad 40000 km. Co ciekawe NGK vline16 są do silników 1.4 oraz odstęp między elektrodami wynosi 0.8mm (natomiast w instr. użytk. do tego silnika powinny być świece z odstępem 0,9 mm). Pozostać na tych co dotychczas, czy zmieniać na EYQUEM RFC 52 LS a może NGK vline32 ? Za sensowną podpowiedź dziękuję.

W sklepie powiedzieli mi, że teraz zmiast EYQUEM RFC 52 LS stosuje się EYQUEM RFN 58 LZ i takie też kupiłem. Z tego co się zdążyłem zorientować różnica między nimi polega na: materiały elektrod, wskaźnik ciepłoty, typy izolatora. Czy Ktoś może mi napisać czy jak wkręce te drugie to nie wpłynie to ujemnie na działanie silnika? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Smar silikonowy z teflonem kupisz w sklepie elektronicznym, koszt około 3,5zł za małą tubkę.

Ma wysoką temperaturę pracy także będzie zapobiegał przebiciom - i nie uważam że jest to przerost formy nad treścią. Dodatkowo dodam, że niedawno wymieniłem sobie wszystkie cewki zapłonowe (na Beru) i dodam, że każda cewka była już oryginalnie przesmarowana wewnątrz. Stąd raz jeszcze nie zgadzam się, że jest to bezcelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po swoich perypetiach z cewkami jak i świecami polecam - zakup oryginalnych świec takich co przewiduje producent. Są najtańsze - 12 zł , natomiast zamiennik Eyquem, czy też NGK to tylko chwyt marketingowy. Raz że są droższe a dwa trzeba je wymieniać co 10 tys. Nawet jeżeli wyglądają na bardzo dobry stan. Przy jeździe na gazie to tylko złudzenie. A tak jak juz gdzieś pisałem w innym wątku zdecydowanie polecam zakup oryginalnych świec i wymianę ich o połowę wcześniej niż przewiduje książka serwisowa przy jeździe na Pb. Czyli na Pb co 60 tys. więc na LPG co 30 tys. km. I nie pytajcie dlaczego bo to zbyt dużo trzeba by było się rozpisywać. Jeśli będziecie pilnować wymiany co 30 tys. km na oryginalnych świecach to na pewwno nic nie będzie dolegać. A na Eyquem czy NGK po 10 tys. mogą pojawić sie problemy - mogą - nie muszą ale na oryginałach nie będzie problemów. I zdecydowanie tańsze - sprawdźcie. B) B)

 

PS.

Zmieniaj co 30 tys. km nawet jeśli świece wyglądają bardzo dobrze. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

i mam watpliwosci czy prawidlowo odczytala z ksiazki. Bada dobre?

Nie jedna kobieta jest lepiej oblatana w mechanice niż samiec alfa. Ja też od czasu do czasu kupuję w sklepie w którym sprzedaje kobieta i jest konkretna w tym co robi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!