Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

serwice i kontrolka silnika


kriseni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam taki probem zapaliła mi się kontrolka silnika i serwis. Na komputerze okazało się że do wymiany egr, wczoraj został wymieniony na nowy, a kontrolki jak świeciły tak święcą. Nie wiem czy należy skasować je kompem, czy może same zgasną, dodam że silnik chodzi idealnie nie kopci nie stracił mocy, ogólnie wszystko jest ok tylko te pomarańczowe dziadostwo świeci w oczy. Może ktoś miał podobną przyadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystko się zgadza już raz próbowałem z wypięciem aku, i nic dzisiaj bylem na kompie i okazało się że nie można skasować błędu bo nie ma sygnału na egr. Wygląda tak jakby komputer nie widział zaworu, ale z poziomu komputera można zasterować go, i chodzi bo przy zgaszonym silniku słychać jak się otwiera. Może ktoś ma pomysł co z tym może być. Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo. Po wymianie zaworu EGR, kontrolka silnika i napis SERVICE, zgasły jak ruszyłem samochodem. Mechanik doradził mi, żeby jechać na komputer i sprawdzić czy nie ma żadnego zapamiętanego błędu dot. zaworu EGR i tak też zrobiłem. Po podłączeniu do komputera, CLIP też nie widział EGR-a ale można nim było zasterować, co było słychać przy wyłączonym silniku ale przy włączonym silniku komputer pokazywał jakieś dziwne odczyty zaworu EGR i na koniec zaświecił się SERVICE, który wcześniej się nie świecił. Tak jeździłem jakiś czas (auto jeździło i paliło normalnie) ale nie dawało mi to spokoju i pojechałem do speca od diesli, który jakimś uniwersalnym programem skasował mi błąd ale SERVICE dalej się świecił. I dopiero po jakimś czasie SERVICE zgasł, najprawdopodobniej jak przegoniłem dieselka po autostradzie. Ostatnio byłem na komputerze i ani śladu po błędzie dot. EGR-a, nawet w zapamiętanych. Więc najprawdopodobniej trzeba przegonić Meganke i będzie OK. Na koniec tego mojego przydługiego posta napiszę, że gdzieś czytałem, że Meganki mają to do siebie, że czasami palą się kontrolki np. SERVICE bez żadnego powodu <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka odnośnie kasowania kontrolki OBD:(dialogys)

"Kasowanie usterki OBD odbywa się w kilku fazach.

Usterka obecna na przyrządzie diagnostycznym zostanie zapisana w pamięci (po naprawie) dopiero po 3 cyklach jazdy. Lampka kontrolna OBD zgaśnie dopiero po tych 3 cyklach. Zapalenie się kontrolki na tablicy wskaźników nie w każdym przypadku oznacza, że w systemie występuje usterka. Aby usterka OBD i parametry towarzyszące jej pojawieniu się zostały całkowicie usunięte z modułu elektronicznego, systemowi potrzebnych jest 40 cykli rozgrzania silnika.

Cykl rozgrzania silnika to cykl jazdy, podczas którego:

– temperatura płynu w silniku osiąga co najmniej 71,1 °C,

– temperatura płynu w silniku zmieniła się o 22,2 °C w stosunku do temperatury podczas rozruchu silnika.

Jeśli jeden z powyższych warunków nie jest spełniony, usterka OBD jest nadal obecna lub zapisana w pamięci w komputerze wtrysku."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wyszło jeszcze coś ciekawego, okazało się że przepływomierz ma stan zero, według mechanika możliwe jest że w tym silniku jej nie ma, 1,5 dci 82 konie 2004 rok może ktoś wie czy były montowane w tych modelach. Najprawdopodobniej usterka jest spowodowana uszkodzeniem przepływki. Dzięki za wszystkie sugestie, i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik nie ma przepływomierza. Ilość zassanego powietrza komputer wylicza na podstawie temp. powietrza, ciśnienia doładowania, obrotów itp. Przepływomierz posiada silnik k9k-728 100-konny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!