Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
chato.pl

Scenic III phI Opony zimowe

Recommended Posts

No więc mam kupione i założone Klebery HP 2 (205/50 R17) - takie jak proponowano mi w ASO, tyle że nie za 700 złotych tylko za 370 netto. Trochę głośne, ale całkiem miękkie. Zmiana 130 zł nie w ASO.

Ciekawostka: mam letnie continentale w rozmiarze 205/55 R17 i w ASO zaproponowali mi takowe continentale zimowe z profilem 55 oraz Klebery z profilem 50. Jak mi powiedziano różnica jest około 1 cm, nie ma problemu (salon poza w-wą)...

W salonie macierzystym, kiedy zapytałam się o takie klebery w takim rozmiarze stwierdzili że system mogą nie działać poprawnie bo komputer pokładowy ma wpisany profil 55!

Nie do końca mi wierzę - w komputerze wpisany jest na pewno rozmiar 17 cali.

Poza tym widziałam takie same meganki na takich samych oponach 205/55 R17 i felgach.

Naciągacze, opony 55 są nietypowe i dlatego droższe o 30%.

Już prawie lato ale może ktoś jeszcze przed kolejna zimą bedzie czytał, wiec. Kupiłem Goodyeary Ultra Grip 7+ i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście polecam. Warto wiecej zapłacić. Uciąg bdb pod górkę. A co do tego co kolega wczesniej pytał. Owszem po płaskim też pojeżdżę, ale jeżeli oponka ma dobry uciąg to po płaskim też się znakomicie sprawdzi i tak tu wyszło!

Moja żona jeździ w swoim aucie na Goodyear Ultra Grip 7+ już drugi sezon. Super opony. Ja w swoim Scenicu mam ich następcę czyli Goodyear Ultra Grip 8. Również świetne opony. Cena może i dość duża (ja dałem w listopadzie 414zł za oponę), ale na "gumach" nie oszczędzam. W końcu cały czas się na nich jeździ :)

Edytowano przez norbert_p

Ja również zakupiłem Ultra Grip 8,choć wahałem się między Michelin Alpin 4 - na razie jestem zadowolony, ale tak naprawdę nie było jeszcze zimy :)

Już po sezonie zatem mogę się podzielić opinią nt. opon zimowych jaki urzytkuję. Są to Continental 830P 205/60R16 - przejechałem już trzeci sezon i uważam, że jeszcze pewnie czwarty szrpnę (choć bierznik już na granicy - jakieś 5-5.5 mm). Rocznie robię 30 kkm z czego można przyjąć, że połowę włąśnie na zimówkach czyli mają ok. 45 kkm przebiegu. Wspomnę, że miałem już kilka aut różnych marek i używałem (i służbowo i prywatnie) wielu rónych marek i typów opon zimowych. Opony 830P (są jeszcze bez "P" ale mają kompletnie innyc bierznik i nie występują w tym rozmiarze - przynajmniej nie w 2010 roku jak kupowałem swoje) wyjątkowo dobrze trzymają trakcję w zasadzie na każdej nawierzchni zimowej. Genialnie współgrają z tym pojadem dzięki czemu chyba jak w żadnym poprzednim nie miałem tyle zapasu bezpieczeństwa jak w tym zestawie. Wyprzedzanie przy zmianie nawierzchni (zimą mamy wyjeżdżone "ślady" a między kołami i między pasami leży śnieg) nie wywoływało prwie żadnych niepokojących zachowań auta. Wspomnę, że to nie pierwszy diesel w mojej historii kiedowcy i choć styl jazdy mam raczej dynamiczny i często korzystam z pomocy kontroli trakcji zimą (co o zgrozo sprawia mi nawet pewną przyjemność) to trzy pełne sezony świadczą o trwałości opon. Zaletą jest wersja XL (extra load) obciążenia czyli mają index obciążenia 96 (a nie 91 jak "normalne" gumy w tym rozmiarze) co procentuje trwałością samych gum - nie mam żadnych balonów i problemów po mimowolnym wielkorotnym wpadaniu w dziury zimowe i wiosenne (szczególnie!) z oponami. Minusem jest to, że opona jednak nie przejmuje amortyzacji i zawieszenie bedziej dostej w kość i jest wyczuwalnie twardsze o czym przekonuję się zmieniając opony na letnie - szczególnie odczułem w tym sezonie gdy mam zupełnie nowe letnie (nie wzmacniane) po zjeżdżeniu OEM'owych letnich. Czy kupię je ponownie? TAK! Jeśli tylko będą jeszcze dostępne. Wiem nie są najtańsze (swoje kupilem za 416zł w 2010r. na jesieni) ale jestem zwolennikiem "bezpieczeństwa" i nie oszczędzam na oponach bo co mi ze wszystkich dobrodziejstw jak ESP/ABS jeśli tam gdzie to najważniejsze czyli na styku kół i podłoża brakuje "trzymania" bo wybrało się słabe gumy...

Pozdrawiam

calv1 proponowałbym sprzedać teraz chociaż dwie i pieniążki te dołożyć do nowych dwóch. Jak wiadomo nowa opona to nowa opona, a przy takiej głębokości bieżnika to nawet nowa dębica będzie lepsza. Sam osobiście zmienia zimówki przy ok 5 mm a letnie przy ok. 3-4mm. Dzięki temu za dwie sprzedane mam sposobność dołożyć do nowych.

Witam dziś kupiłem nowe zimówki Hankook Winter Icept Evo2 205/60 R16

Macie jakieś doświadczenia z jazdy na tych oponach

Ja mam takie same lecz R17. Ogólnie jest ok, dobrze się trzymają drogi, hałas jest znośny jak na zimówki, na pewno są cichsze niż moje zdezelowane letnie opony micheliny hihi. To ich pierwszy sezon więc nie testowałem ich jeszcze na śniegu ;)

Mam mały dylemat. Kupiłem opony Hankook Winter i*cept Evo2 W320 i do końca nie jestem przekonany co do trafności wyboru. Na razie czekam na przesyłkę. Na szczęście mam jeszcze Scenica II na Michelin Alpin A4 więc Scenic III może jeszcze poczekać na zimową jazdę. Cena za komplet to 1742 zł z przesyłką. Niestety na razie nie zamierzam inwestować w stalowe felgi 16" żeby oszczędzić na zimówkach.

Macie jakieś doświadczenia z tymi Hankookami?

Testowałem je w śniegu,deszczu i na suchym i jestem zadowolony. Są one trochę głośne ale to zimówka... więc nie wymagam 68dB. Jestem zadowolony. Na lato kupiłem również hankooki :)