Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko dotyczace tematu.

Zaczela nam sie zima jak widac i odczuwam slabe ogrzewanie w moim grandtourze.

Klime w nim mam reczna i w zwiazku z tym mam pytanie, czy gdy wlacze klime i dam na mocne grzanie to bedzie mocniej grzac czy tylko tak jak do tej pory?

Czy jezdzicie zima na wlaczonej klimatyzacji?

Mocno paruja mi szyby gdy wsiade do samochodu, wszystko mam sprawne i czyste (filtry itd.) nawiew powietrza z zewnatrz wlaczony - co poradzicie aby sie tej wilgoci pozbyc? Czy jazda na wlaczone klimie pozwoli uniknac parowania szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martini26,

Wlączając klimę spowodujesz tylko, że powietrze po przejściu prze układ będzie suche, ale jego temperatura nie zmieni się w stosunku do tej bez klimatyzacji.

 

W kwestii parowania powtórzę za którymś z kolegów: uzyj wyszukiwarki, było sporo o tym (temat 'klimatyzacja i parowanie'), nawet teraz równolegle są przynajmniej 2 tematy aktywne. Jazda na włączonej klimie pozwoli uniknąć zaparowanych szyb - jak pisałem wyżej - powietrze jest suche wtedy. Na Twoim miejscu poszukałbym jednak przyczyny parowania szyb: wilgoć w aucie spowodowana kurzem, piachem, który ją zatrzymuje; wycieki/przecieki powodujące, że tapicerka jest mokra; źle ustawiony nawiew - np uszkodzenia systemu mieszalnika (nie twiera się), lub klapek kierujących powietrze w poszczególne wyloty powietrza; zapchany filtr kabinowy - kurz, syf, liście (nie puszcza dostatecznej ilości powietrza, w tym ciepłego) itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeździć z klimą w zimie? Jak najbardziej tak! Szybsze odparowanie szyb. A dla klimatyzacji tylko to wyjdzie na zdrowie. W klimie oprócz czynnika masz jeszcze olej, który smaruje cały układ jednocześnie go uszczelniając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się źle wyraziłem. Chodzi o to, żeby w zimie też włączać klimatyzację. Może nie jeździć na niej stale ale tak 1-2 w tygodniu włączyć żeby popracował przez kilkanaście minut. O osuszaniu szyb nie wspomnę, bo to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden problem, z którego rozwiązania bym się bardzo cieszył, mianowicie od kilku dni jeżdżę na samym nadmuchu stopień 2 oraz temperaturą ustawioną na 23 st. C. Zauważyłem, że pod odpaleniu silnika ładnie pracuje tak jak to miało miejsce w cieplejsze dni, gdy wyższej temperatury ustawiać nie musiałem. Po jakimś czasie jednak jak pochodzi słyszę dziwne przełączenie się czegoś przy desce rozdzielczej po czym obroty silnika wchodzą na niższe tak, jakby miał zaraz zgasnąć. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale po jakiejś tam kolejnej chwili znowu przełącza mi się coś przy tej desce i obroty wskakują na 'normalne'. Wrażenie mam takie jakby przy tych niższych obrotach coś dodatkowo niby miało pobierać energię i niby dzięki temu obroty silnika spadają (?). Jesteście w stanie mi to jakoś rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może włącza się sprężarka klimy, ale wtedy obroty powinny wzrosnąć, a nie spadać.

Nie znam się na dieslu ale u mnie jak by się tak działo powodu bym szukał w silniczku krokowym/przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surivitna, Jeżeli masz ustawiony nawiew na przednią szybę to zerknij czy czasem sama się klima nie włącza. Rozumiem, że jeżeli możesz ustawiać temp. to masz klimatronika i tam tak jest, że nawiew na szybą = włączenie AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dzięki za zainteresowanie <ok> Sprawa wygląda tak, że na bank nie mam włączonego nawiewu na przednią, bo jakbym to właśnie włączył to na ekraniku miałbym 'AC'. P_r_z_e_m_o, ale jak dochodzi do tego 23°C to też mi się nie włącza 'AC' na klimatroniku, mam rozumieć, że mimo tego klima się załącza? Ważne jeszcze jest to, że dopiero coś takiego zaczęło się dziać jak załączyłem w zimne dni większą temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!