Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Witam wszystkich i prosba o pomoc


vansen__

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich <ok>

Mialem sie juz dawno zarejestrowac ale jakos czasu nie bylo...

 

Mam meganke 1.5dci od roku. Jakis czas temu pojawily sie slady oleju na turbinie. Mechanik stwierdzil ze pada. Jezdzilem jeszcze troche i postanowilem to zrobic przed zima,

Turbine zdemontowal fachura, zawiazlem do regeneracji. W srode zamontowal, olej zmieniony jak trzeba, filtry...

Dzis jak do pracy jechalem zauwazylem ze cos przyspieszenie spadlo. Dojechalem jakos.

Jak wracalem z niej zaczela sie tragedia.

Obroty nie chcialy wejsc powyzej 1500-1800, powyzej zaczynaly sie jakies stuki.

Szanowalem gazu, staralem sie nie przekraczac tych 1500, autko jechalo ale coraz wolniej. Patrze w lusterko wsteczne a z rury wali bialy dym. Zatrzymalem sie, sprawdzam olej a tu na dnie. Ogladam silnik, zadnych wyciekow nie widac.

Dzwonie do goscia ktory zakladal turbo (dobry fachowiec, juz trzecie autko u niego serwisuje) , mowi zeby dolac oleju i powol jechac. Kupilem na stacji dwa litry. Jakos dojechalem do serwisu, ale autko nie mialo juz sily jechac. Kontrolka oleju nie zapalila sie, Komunikat po zapaleniu silnika sie wyswietla ze poziom oleju prawidlowy... a jednak gdzies wcielo ponad 6 litrow oleju.. Jutro mam dzwonic co i jak..

Jestem zalamany, wydalem poltora tysiaca na turbine. Domyslam sie ze to ona sie rozsypala, Jest na gwarancji, ale co z ewentualnymi uszkodzeniami silnika? Boje sie ze go przytarlem.

Ktos mial takie problemy moze?

 

Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vansen__, silnika raczej nie przytarłeś...jestem prawie pewien,że nie <ok>

... a jednak gdzies wcielo ponad 6 litrow oleju..
poszło w układ dolotowy i w wydech.
Jestem zalamany, wydalem poltora tysiaca na turbine.
wierz mi,zdarza sie to nawet największym specom od regeneracj turbin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie podniosles na duchu. <ok>

Wiem juz ze rozsypaly sie lopatki od strony wydechu. Co z silnikiem magik stwierdzi jak bedzie mial nowa turbine.

Mam nadzieje ze uznaja gwarancje na turbine, zawsze to jest problem jak regeneruje jeden a zaklada drugi. Pozniej nie ma winnych.

Mechanik stwierdzil ze w silniku zostalo cos oleju ale nie podobaly mu sie stuki (moze to tylko odglosy padajacego turbo, tu pytanie do fachur; turbina kreci sie caly czas czy tylko po przekroczeniu okreslonej liczby obrotow? ) i brak mocy.

 

Jeszcze jedno pytanko do znawcow. Moja meganka zostala sprowadzona z francji i ma silnik o mocy 74kw, czyli jakies 104km. Czy w przypadku koniecznosci wymiany silnika bedzie problem ze znalezieniem takiego? Wiem ze u nas przewazaja slabsze wersje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja meganka zostala sprowadzona z francji i ma silnik o mocy 74kw, czyli jakies 104km.

 

 

74KW to 100KM i bez problemu taki silnik dostaniesz. 105KM miały wersje po lifcie.

Kilowaty mnożysz razy 1,36 i otrzymujesz ilość KM ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina kreci sie caly czas czy tylko po przekroczeniu okreslonej liczby obrotow?

 

Kręci się cały czas i dlatego ważne jest, aby na zimnym silniku nie forsować go tylko rozgrzać do temperatury roboczej.

Co do Twojego speca to spytaj się czy czyścił intercooler i przewody przed zmontowaniem tej regenerowanej turbiny i sprawdź jakim się sprzętem posługuje. Powinien mieć sprzęt do sprawdzania luzów itp, a nie tylko młotek i przecinak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!