Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dojazdówka 15" + hamulce taczowe?


Lewy

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz wiedzieć jaki współczynnik ET podejdzie do twojego auta.Nie może być ani za duży,ani za mały.Wtedy będzie Ci ocierać o zacisk albo o nadkole.Inna sprawa,że troche dużo ceni za to koło.Wszędzie gdzie mi proponowano,cena nie przekraczała stówki z roztoczeniem otworu centrującego(rozstaw śrub pasuje od wieśvagena lub opla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica jest ok, ale niektóre felgi mogą ocierać o zacisk, tak jak już zauważono. Ja miałem taki problem z felgami na zimę. Musiałem na przód kupić dystanse przelotowe 6mm i problemu nie było. Więc musi być nie za wysokie ET. Myślę, że 38 będzie OK, ale głowy sobie uciąć nie dam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję podjechać tam gdzie sprzedają używane ogumienie i felgi. Ja zajechałem i na miejscu dopasowałem nówkę nie śmiganą Michelin za 100 zł. Mechanicy założyli sprawdzili czy nie ociera, obsługa znacznie lepsza niż w serwisie, a zadowolenie z wożenia mniejszego koła na zapasie dożo większe. Wiadomo butla gazowa w kole zapasowym. Nie polecam kupować na allegro a później się wozić i pisać negatywy. Naprawdę ciężko jest znaleźć koło dojazdowe 15' do renault megane II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak chciał zrobić, ale kurcze gdzie dzwonie, to nikt dojazdówek we Wrocławiu nie ma. Odsyłają na szroty lub do producenta. Dzwoniłem do ASO we Wrocławu, ale twierdzą że w ogóle nie mają dojazdówek do tego modelu. Oczywiście, że wolałbym kupić coś co widzę, ale nie mogę nic znaleźć we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hello

 

Odświeżam temacik, bo chcę się pochwalić ... kupiłem wreszcie dojazdówkę od VW (15, ET40, opona 115/70/15). Po roztoczeniu wszystko ładnei pasuje. Koszty to 50zł za koło i 15zł za roztoczenie.

 

06072011003.th.jpg

 

Moja megi to 1ph2 z dużymi tarczami z przodu i tarczami z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Niedawno założyłem gaz i oczywiście butla jest w miejscu koła zapasowego.

Koło zapasowe mam w pokrowcu ale jest duże i ciężkie (195/65/15) i nie chce niepotrzebnie obciążać samochodu więc myślałem o dojazdówce.

 

Koła dojazdowe są w rozmiarach 115 i 125.

Którą szerokość wybrać ?

 

Nie wiecie ile waży takie koło dojazdowe żeby sprawdzić jaka jest różnica w wadze?

 

Łatki w sprayu odpadają bo nigdy nie wiadomo jak uszkodzi się koło.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

NIe jestem pewny na 100%, ale normalne koło waży około 14-15 kg, a dojazdówka około 10km. WYdaje mi się jednak, ze największą korzyścią jest ilość miejsca jakie zyskujesz po zastąpieniu zapasu dojazdówką.

 

DOmyślam się, że ten temat już czytałeś:

 

http://megane.com.pl/topic/17653-dojazdowka-15-hamulce-taczowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hej,

Czy Ktoś z Użytkowników Megane na kołach 16" mógłby mi odpowiedzieć co z poruszaniem się na dojazdówce 15" (nie ma problemów?). Czy inny obwód koła nie będzie wprowadzał w błąd czujników prędkości obrotowej koła (ABS, ESP, ASR). Czy Ktoś z Was przejechał na takim układzie kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów? Z jakim efektem?

 

Czy nikt z Was nie korzystał z dojazdówki wożonej w bagażniku, a posiadającej inny wymiar niż pozostałe opony?

Edytowane przez kawapromyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!