Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dojazdówka 15" + hamulce taczowe?


Lewy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Przymierzam się do zakupu dojazdówki i stąd moje pytanie. Pytanie zadałem już w dziale "felgi i opony - Megane II" (pozostało bez odpowiedzi). Ponieważ zagadnienie jest ogólne pozwoliłem sobie tutaj je zamieścić (jeżeli jednak nie, to proszę o przeniesienie tematu).

 

Czy Ktoś z Szanownych Forumowiczów posiadających w samochodzie czujniki prędkości obrotowej kół miał możność poruszania się na dojazdówce o innym wymiarze niż pozostałe koła. Czy Ktoś z Was przejechał na takim układzie kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów? Z jakim efektem?. Czy inny obwód koła nie będzie wprowadzał w błąd czujników prędkości obrotowej koła (ABS, ESP, ASR).

 

A może jest Ktoś z Warszawy, kto użyczyłby mi "na godzinkę" do prób swoją dojazdówkę 15"?

 

/0cool: przeniosłem

 

Ocool dziękuje.

Wczoraj przypadkiem zapoznałem się z tematem:

http://megane.com.pl/topic/33352-ciekawe-spostrzezenie-pewnego-pana/page__p__259891__hl__rx4__fromsearch__1#entry259891

Dlatego pozwolę sobie sam na to swoje pytanie odpowiedzieć w skrócie: Mogą być problemy

A więc życzę Wszystkim nieprzebijalnych, nieuszkadzalnych opon :D

 

Temat można uznać za zamknięty

Edytowane przez kawapromyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z prostej przyczyny. Przeglądając forum, a dokładniej temat:

http://megane.com.pl/topic/17653-dojazdowka-15-hamulce-taczowe/page__p__141377__hl__dojazd%C3%B3wka__fromsearch__1#entry141377

Odniosłem wrażenie, że część Użytkowników kupuje dojazdówki o mniejszym rozmiarze niż pozostałe koła i ma łatwiejsze zadanie przy zagospodarowaniu przestrzeni w bagażniku. Natomiast nie wiem, czy oprócz łatwiejszego zagospodarowania przestrzeni nie pojawi się problem podczas dłuższego poruszania się na tym kole. Z własnego doświadczenia wiem, że zainteresowanie dojazdówką kończy się w momencie włożenia do bagażnika (no chyba, że pojawi się problem z kołem i potrzebą skorzystania z dojazdówki). We wcześniej użytkowanych samochodach nigdy nie miałem potrzeby jazdy na dojazdówce i mam nadzieję, że tak pozostanie. Ale po to kupuję dojazdówkę, żebym w momencie uszkodzenia koła mógł na niej kilkanaście a może i kilkadziesiąt kilometrów przejechać bez obawy uszkodzenia skrzyni, problemów z czujnikami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dojazdowe służy tylko i wyłącznie do dojechania do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego. Jazda na dojazdówce wiąże się też z innymi uciążliwościami. Ograniczenie prędkości do max 80km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że koło dojazdowe ma służyć do dojechania do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego oraz o ograniczeniu prędkości. Jadąc w nocy z małym dzieckiem po jakimś "odludziu", a mając do pokonania jeszcze 50 - 100 km wolę założyć sobie dojazdówkę i doczłapać się do punktu docelowego niż szukać najbliższego, czynnego zakładu wulkanizującego albo liczyć na szybki przyjazd pomocy z assistance. Gdy mam odpowiednie koło mam wybór co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odświeżę temacik,

 

zamiast kombinować z roztaczaniem otworu centrującego

nie łatwiej kupić takie koło ? allegro.pl - jest jakiś haczyk ?

 

115/70/15" - wejdzie w sedanie na stojąco ??

Edytowane przez jozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z takimi kołami często jest problem bo tak na prawdę te koła to są cięte i spawane felgi od VW czy innych aut których jest masa na rynku u przerabiane a opony mają po 10 lat. Sprzedawane jako nowe to oszustwo kilka razy ściągaliśmy takie dla upierdliwego klienta czy choćby dla takich gdzie w aucie zwykłe koło się nie mieści i miejsce tylko na koło dojazdowe. A choćby takie koło po założeniu na wyważarkę jest krzywe i wymaga wyważenia gdzie oryginał zachowuje się w normie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Połączono z istniejącym tematem.

 

Witam,czy może mi ktoś doradzić jaką dojazdówkę kupić?

Megane II hb zimą mam 15 latem 16

mam zamontowany LPG chciałam coś małego żeby mało miejsca zajmowało:)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Gdzie w Łodzi roztoczą mi otwór centrujący?

Dzwoniłem w kilka miejsc znalezionych w necie, ale 50zł za tą usługę to lekka przesada.

 

Cytat: "bierzemy 50zł za godzinę, to zajmie z 20 minut, ale czasu już nie dzielimy więc i tak będzie 50..."

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!