Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik świateł cofania w skrzyni biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Gość gophfer

na tym filmiku dotyczącym MII autor mówi, że pomimo sprawnego czujnika wstecznego nadal nie działały światła wstecznego z powodu wadliwego czujnika biegu neutralnego.

Co zaobserwowałem u siebie: od dłuższego czasu miałem problem z czujnikiem sprzęgła (nie ma pojęcia czemu u mnie są 2 niebieski i zielony załączone zdjęcie), bardzo często pomimo wrzuconego biegu i wciśniętego sprzęgła wyświetlał mi się komunikat "wciśnij sprzęgło+start" problem olewałem bo przez ostatni rok paliłem na ludzie i nie wiem czy problem nadal występował w ostatnim czasie. Natomiast od 2 dni odpalam auto na biegu z wciśniętym sprzęgłem i jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się aby wyskoczył komunikat wcisniej "sprzęgło+start" , czy jest możliwe aby mój czujnik biegu jałowego/neutralnego był "zepsuty" w taki sposób że podaje informacje pomimo włączonego wstecznego,że mam luz i nie włączają się światła wstecznego. Chociaż chyba nie, bo jeśli dobrze kumam to drugi test jaki przeprowadziłem obala tę tezę. Mianowicie próbowałem odpalić auto na wrzuconym biegu bez znaczenie czy przód/wsteczny otrzymywałem kumunikat "wciśnij sprzęgło+start"

 

Co do tylnej wycieraczki to nie wiem jak powinna działać poprawnie bo opcje auto miałem wcześniej wyłączoną teraz działa to tak że jak wrzucam wsteczny to nie świeca ani światła wstecznego ani nie rusza tylna wycieraczka. Natomiast jeśli wrzucam wsteczny i włączę przednie wycieraczki też włącza się tylna, na luzie jak włączam przednie wycieraki tylna się nie włącza, to chyba oznacza, że czujnik wstecznego jest sprawny, tak ?, co dalej, jak sprawdzić ?

 

czujnikiAllegro.jpg

czujnikiMegi.jpg

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!