Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik świateł cofania w skrzyni biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój problem. Nie działają światła cofania. Bezpiecznik sprawny (ten w komorze silnika), żarówki sprawne, instalacja sprawna (po połączeniu w kostce czujnika kabelkiem "na krótko" światła zaświeciły). Moje pytanie dotyczy trzeciego kabelka w kostce, tego białego, do czego on jest. Jeśli ktoś ma schemat elektryczny to byłbym wdzięczny za udostępnienie (w schematach znalazłem tylko czujniki dwupinowe).

Drugie pytanie (może głupie) dotyczy samej skrzyni. Mam wersję 6-biegową z wstecznym "do góry i w przód", wszyscy tak mają?, bo w książce serwisowej jest pokazana wersja chyba NDO z wstecznym za szóstką "w dół".

Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam kolega prosi więc podpytam bo google bardzo rozlegle piszą....

silnik 1,4 16v 2003r gdzie można zlokalizować czujnik odpowiedzialny za zapalanie świateł cofania,mile widziana fota :D no i w miarę pilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, też mam problem ze światłami cofania i chyba znalazłem ten czujnik (po odkręceniu lewego koła). Jednak gdy próbowałem go wykręcić zaczął wyciekać olej. Czy przy wymianie tego czujnika trzeba również wymienić olej w skrzyni?

Mam jeszcze jedno pytanie jak sprawdzić instalację od tego czujnika - które piny trzeba połączyć aby światła wsteczne zaświeciły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Od jakiegos czasu nie mam wstecznych i jest to dosc uciazliwe, bo do garazu musze wjezdzac na awaryjnych zeby cokolwiek bylo widac ;/

Znalazlem duzo info ktore sugerowaloby, ze to czujnik swiatel cofania dal ciala i to jego nalezaloby wymienic.

ALE...

Zanim wydam na niego kase, wymienie go itd, czy jest jakis sposob zeby sprawdzic czy to faktycznie ten czujnik? Bo nie chcialbym calej wymiany robic na darmo...

Tak na moj chlopski rozum, ten czujnik dziala na zasadzie zwyklego wlacznika swiatla - jak wlaczymy wsteczny, zamykamy obwod i zaczyna swiecic - wiec wystarczyloby wlozyc kawalek kabla w dwie dziurki - zamknac obwod - i powinno swiecic - wtedy znaczyloby to, ze czujnik polegl...

Niemniej jednak, to tylko prosto-chlopskie rozumowanie. Moglby to skomentowac ktos, kto bardziej sie zna na sprawie? I jeszcze pozostaje kwestia, w ktore dziurki wlozyc kabel w przypadku 3pinowej wtyczki...

 

Z gory dzieki za pomoc

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej czujnik sprawdzić włączając przednie wycieraczki. Jeżeli czujnik jest sprawny to po włączeniu wstecznego powinna ruszyć tylna wycieraczka.

We wtyczce od czujnika należy zewrzeć piny 2i3.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmmm... wersja sedan - tylnej wycieraczki brak ...;(

spróbuje w najbliższym czasie wjechać gdzieś na kanał i wypróbuje metodę ze zwieraniem pinów;)

Dzięki za pomoc

 

Dodano: 14 lis 2012 - 18:05

po wizycie na kanale, okazało się, że to czujnik;)

Kupiłem już nowy, w pierwszej wolnej chwili pojadę go zmienić:)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

 

Dodano: 18 lis 2012 - 19:04

Temat załatwiony, wymiana zajęła niecałą godzinkę:) w końcu widzę jadąc do tyłu :( Jedyne co musiałem zrobić, to odkręcić płytę spod silnika i udało mi się dostać łamanym kluczem.

Edytowane przez dias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Najprościej czujnik sprawdzić włączając przednie wycieraczki. Jeżeli czujnik jest sprawny to po włączeniu wstecznego powinna ruszyć tylna wycieraczka.

We wtyczce od czujnika należy zewrzeć piny 2i3.

Witam, po zakupie kilka dni temu Renault Megane 2 zauważyłem, iż nie działają u mnie światła cofania oraz zamontowane przez poprzedniego właściciela w ASO czujniki cofania. Żarówki sprawdzone OK. Zrobiłem test; przednie wycieraczki włączone i cofając na wstecznym rusza też tylna wycieraczka. Jaka jest więc przyczyna czujnik czy bezpiecznik w komorze silnika a może te czujniki w zderzaku maja coś wspólnego z tym faktem. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!