Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyświetlacz od radia wyświetla niewyraźnie 1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki mały problem w moim nowym nabytku. Mianowicie wyświetlacz od radia (ten pod szybą) wyświetla dokładnie do 2/3 swojej długości (w szerz) a reszta tak jakby co druga pionowa linia. Czasem zdaza się że wyświetla idealnie. Tak jakby gdzies nie było kontaktu- pytanie gdzie tego kontaktu szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No problem znikł na jakisz czas samoistnie ale się pojawił znów. W postaci niewyraźnych 3/4 a czasem połowy ekrany. 1/4 jest zawsze wyraźna. Zdjąłem daszek i wyjąłem i włożyłem wtyczkę. Rozebrałem też cały wyświetlacz i taśma wygladała na ok i żadnych niepokojących nalotów na elektronice itd.

 

Mam pytanie w związku z tym. Czy sygnał do wyświetlacza wysyła tylko radio? Jeśli tak to może kwestia wtyczki od z tyłu radia. Z drugiej strony jednak to jeśli by tak było to chyba cały obraz byłby niewyraźny. Może jakiś elektronik doradzi? Czy to jednak taśma pada że 3/4 ekranu są niewyraźne ? Czy jednak sterowanie ekranem a nie sam ekran?

 

Ciekawe jest to że czasem działa czasem nie. Jak odpalam auto po nocy to wyświetlacz działa normalnie czasem przez 2 godziny a czasem od razu działa źle. Proszę o pomoc.

W linku załączam filmik jak wygląda wyświetlacz:

 

[ Dodano: 2009-12-24, 10:15 ]

Czy na tym forum ktoś posiada schematy elektryczne do MEgane II a szczególnie do sterownika wyświtlacza radia? Znalazłem na necie schematy do całego auta ale bardzo długo by mi się ściągały. Może ktoś ma i mógłby podesłać schemat do sterownika wyświetlacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!