Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[scenic II ] low baterym, nie daje się uruch


Rekomendowane odpowiedzi

cięcie

Niestety, są sprawne akumulator naładowany i dalej wyświetla komunikat o błędzie hamulca parkingowego low batery nie pokazuje świeć żarowych więc tam prąd też nie dochodzi i nie kręci

Podpowiedzi to skrzynka UPC ale nie wiem która to jest, no i podejrzewam rozrusznik (szczotki) czy w scenicu II jest wyłącznik stukowy ?

 

Proszę zerknąć do regulaminu forum i doczytać co mówi o zasadach cytowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Scenic II na klemie + akumulatora jest bezpiecznik 175 A i dwa mniejsze, ale są sprawne ( sprawdziłem multimetrem ) chyba że trzeba odkręcić i przeczyścić, sprawdzę jeszcze masę główną silnika, awaria powtarzała się kilkakrotnie, ale zawsze udawało się odpalić po czasie a teraz jest unieruchomiony, jeżeli dobrze zrozumiałem to w SII nie ma wyłącznika stukowego ? a gdzie znajduje się skrzynka UPC i co to jest ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Scenic II na klemie + akumulatora jest bezpiecznik 175 A i dwa mniejsze, ale są sprawne ( sprawdziłem multimetrem )
gdzieś na forum jest temat w ktorym były sprawdzane te bezpieczniki,też ktoś pisał,że OK a jednak to były one winne.Nie jestem elektrykiem ale może jest inny sposób na ich sprawdzenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

ok, sprawdzę jeszcze raz, ale bez baterii lub ze słabą też powinien działać po wsadzeniu do slotu (gniazda) chyba ? problem polega na tym, że zaraz po wejściu do auta i naciśnięciu staru zapala się litera P w trójkącie, co oznacza awarię hamulca parkingowego, a później ,,low batery" i nie daje się uruchomić ( nie kręci)

Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Proszę zerknąć do regulaminu forum i doczytać co mówi o zasadach cytowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria w karcie służy tylko do uruchamiania centralnego zamka. Można wyjąć baterię z karty i samochód zapali. Low batery oznacza małe napięcie na aku. lub usterkę ładowania akumulatora. Może klema zaśniedziała albo jedna z cel jest uszkodzona? Spróbuj przy innym akumulatorze albo z kablami rozruchowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem odpalenie ,,na krótko'' tzn. kabel pomiędzy klemą plusową a zaciskiem elektromagnesu na rozruszniku i kręci i to żwawo to oznacza, że to nie słaby akumulator lub problem z rozrusznikiem (szczotkami) Komunikat który pojawia się jako pierwszy to ,,break parking faiule" awaria hamulca parkingowego, hamulec działa zaciąga i zwalnia, dodatkowo wyswietlana jest litera ,,P" w żółtym trójkącie co oznacza mniej więcej to samo.

Problem w tym, że nie odpala pomimo naładowanego akumulatora dobrego rozrusznika, czy błąd hamulca parkingowego może unieruchomic auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!