Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[scenic II ] low baterym, nie daje się uruch


Rekomendowane odpowiedzi

niestety obie karty mają dobre baterie (sprawdzone multimetrem 3,0 V )i żadna karta nie odpala, poza tym w którymś poście otrzymałem wiadomość, że bateria służy tylko do zamka centralnego (jest jeszcze opcja włożenia karty do slotu, też nie działa )

pierwszy komunikat to: ,,błąd hamulca parkingowego" i tu jest prawdopodobnie przyczyna, może wypiąć wiązkę do hamulca i sprawdzić czy odpala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kręci na krótko to nie może być wina rozrusznika ale może winny jest sam elektromagnes rozrusznika i tu należało by podać +12 na cienki przewód rozrusznika ten ,który jest odpowiedzialny za pracę (włączenie) rozrusznika bo to może być cały problem.Aku ok. tylko brak sygnału do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak zrobiłem i elektromagnes działa po podłączeniu +12 kręci i zazębia bardzo żwawo, ale dzieki za podpowiedź.Podejrzewam, że winna jest elektronika, któryś z komunikatów: ,,błąd hamulca parkingowego" ,,low batery" powoduje odcięcie zapłonu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd hamula parkingowego nie ma wpływu na uruchomienie silnika, ale low batery tak. Pomimo dobrego stanu akumulatora moduł zabezpieczeń i połączeń odczytuje zbyt niskie napięcie. Szukałbym słabego kontaktu na przewodzie zasilającym moduł (gruby czerwony kabel przykręcony nakrętką na klucz 13), wtyczkach dochodzących do modułu, do komputera wtrysku, może któryś z bezpieczników. Jeżeli nie chcesz by świecił komunikat hamulca ręcznego to wyciągnij bezpiecznik 25A pod fotelem kierowcy, ale wtedy hamulec automatyczny nie będzie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

PROBLEM jak w temacie wątku.

LOW BATTERY i zapalająca sie kontrolka P w trójkącie (hamulec).

Alumulator świerzo ładowany ponad dobę.

Nie kręci silnik.

Po wciśnięciu START słychać tylko jedo, delikatne "tyknięcie".

 

Wyglądało to tak: jeździłem autem normalnie, kilka dni wcześniej przejechałem ok 200 km czyli nawet to powinno podładować akumulator. W przeddzień również normalnie odpaliłem auto. Następnego dnia rano już niestety nie mogłem odpalić. Pojawił się problem jak wyżej.

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od kilku dni Scenic tez nie chce odpalać. Tyle tylko że nie tyka, ale słychać takie dziwne szumienie/wycie. Za 2-3 razem odpala normalnie, a czasem nawet za pierwszym.

Czy jest to oznaka że pada rozrusznik ? :-? A może coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem podobnie, akumulator kupiony we wrześniu, auto nie pali, dyskoteka na wyświetlaczu, samoczynnie włączający się wentylator chłodnicy, awaria hamulca ręcznego. Po sprawdzeniu gęstości elektrolitu okazało się, że jedna cela jest nieżywa. Wymiana aku i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!