Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi


konrad_28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio zauważyłem, że po odpaleniu auta rono jak puszczę sprzęgło to z komory silnika dochodzą niepokojące odgłosy, coś rzęzi, taki nieregularny chrobot. Najgłośniej słychać na półsprzęgle, po puszczeniu całkiem sprzęgła trochę ciszej ale też słychać. Jak auto pochodzi ok. 1-2 min. lub silnik jest ciepły to już nic nie słychać. Sprzęgło i skrzynia biegów pracują normalnie nic nie szarpie biegi wchodzą tak jak trzeba.

Oprócz tego hałasu nic innego się nie dzieje. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawić i jeździć. Mam to samo (1,6 16V) od trzech zim, wychodzi na łożysko oporowe sprzęgła. Ktoś pisał, że któryś z mechaników z głową przez otwór na skrzyni psiknął delikatnie na wałek sprzęgła i przeszło. Ja się tego nie podejmę, bo jeszcze mi się za ostro psiknie na tarcze. Podgłoś radio a na wiosne się uspokoi. Naprawisz przy okazji wymiany sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co rok się pojawia jak zimniej i co rok na wiosne milknie. Do tego najprawdopodobniej miałczy jak szybciej sprzęgło puści. Miałeś taki przypadek u siebie ? Czy brat szwagra od strony ciotki słyszał, że jego kolega miał. Oczywiście, że można wymieniać nie ma problemu a przy okazji proponuje od razu sprzęgło jak ma koło 150kkm. Mi wszystko jedno, nie moje 800zł najmarniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w Daihatsu swego czasu. . Wiesz jak ktoś ma auto warte 30 000 prawie lub ponad to chyba stać go na wymianę łożyska. Jak u mnie będzie taki objaw to na pewno wymienię na nowe, czy to będzie kosztować 100, 200 czy 800 zł. Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje jest warte 15 tylko nie w tym rzecz ile kosztuje tylko czy warto dwa razy skrzynke zrzucać. Jak się rozsypie to wtedy tym bardziej , że objaw się nie nasila a nawet wraz ze wzrostem temp.ustępuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Panowie ja ten temat przerabiałem niedawno i u mnie też była sytuacja tego typu, zimne auto zimno na dworze to sobie tam rzęzi i tak było przez dwa lata aż się łożysko posypało i potem koszty bo leci tuleja prowadząca łożysko oporowe która (kosztuje od 120-140 zł) przy wymianie jest konieczne rozebranie skrzyni kolejne koszta w moim przypadku poleciała jeszcze łapa sprzęgła (serwis 150zł szrot ok 40zł) bo łożysko ją zeszlifowało.

Ja zdecydowałem się na wymianę skrzyni to akurat w moim przypadku był błąd ale to już inna historia z innego postu.

Ja proponował bym ci kupić sprzęgło jeśli przebieg wskazuje że to cie i tak niedługo czeka wymieniasz komplet docisk tarcze i łożysko i masz spokój ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

mi też 2 lata delikatnie tyrkotalo ale odkąd zaczoł zaczął pedał sprzęgla wibrować to zrobiłem około 700 aż się rozsypało,a teraz będzie trzeba sie nakombinować a na pewno w skrzyni jb w jc jest łatwiej bo jest wykręcana tuleja.A tak na marginesie koś może posiada rysunek techniczny tej tulei do skrzyni jb 1165 bo skoro kosztuje ona 120 zl to trochę zal wole w to miejsce zakupić tuleje na zawieszenie.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!