Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze sprzęgłem


janek76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam problem polegający na tym, że wczoraj zauważyłem cieknący płyn na takiej gumie pod pedałem sprzęgła. Płyn ten wycieka za każdym razem kiedy się wciśnie pedał sprzegła i wycieka na dywanik. Nie wiem co to za element. Dzwoniłem do ASO i powiedzieli że trzeba całą niby pompę wymienić (600 zł koszt pompy). Moze ktoś poradzi czy można jakoś to naprawić w inny sposób, ewentualnie może ma taki element taniej?.

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej po co odrazu wymieniac pompe sprawdz czy cos tam sie nieodkręciło bo to dziwne co piszesz po pierwsze dlatego, że gdyby uciekał ci płyn ze sprzegła to momentanie obniży ci się poziom płynu hydraulicznego, który ucieka i niemógłbyś zmienić biegów a ponadto straciłbyś hamulce. Z tego względu, że megi ma sprzegło hydrauliczne i nie reguluje się go w żaden sposób. Jedyn co się robi to odpowietrza układ i tyle. Skoro biegi zmieniać możesz, hamulce ci działają to raczej wykluczam ten defekt. Proponuje dokładnie obejrzeć to miejsce skąd bierze się płyn i popatrzeć czy coś tam się nieodkręciło. daj znac co i jak????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Otóż dzisiaj wyciekł mi cały płyn przez wysprzeglik i prawdopodobnie to jest może defektem. Nie wiem czy można ewentualnie naprawić taki wysprzeglik czy trzeba kupować nowy?. Może wiecie ile taka przyjemność kosztuje. Nie sprawdzałem czy mogę zmieniać biegi. Jaki płyn się zalewa do tego zbiorniczka od sprzegła?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Musisz wlać płyn hamulcowy, kupisz go na każdej stacji benzynowej. TYlko wydaje mi się, że potrzebne będzie odpowietrzenie układy skoro cały płyn ci wyleciał:mrgreen:(((((((( najważniejsze to uzupełnić płyn w tym małym zbiorniczku przy pompie to podstawa.

 

[ Dodano: 2007-05-20, 22:26 ]

Myśle, że wysprzęglik jak nazywasz jest do naprawienia albo gdzieś w używanych częsciach osiągalny jest napewno. A pompe to sobie daruj, ona nie jest tutaj niczemu wina, tylko serwis chciał ciebie naciągnąć na kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!