Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

sterowanie skrzyni w M2


snap

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

To zmien mechników! ja wyjmowałem skrznie w mojej megi i jest hydraulika. Pisałem o tym na forum. Nawet laguny z 2001 roku mają hydraulike. Łatwo to sprawdzisz otwórz maskę silnika i przy skrzyni biegów od strony chłodnicy( tak mniej więcej w jej połowie) idzie taki czarny wężyk w którym jest płyn. Układ jest odpowietrzany tak samo jak hamulcowy. Chyba, że w 1,9 dci jest co innego ale wątpie skoro laguny II mają to samow.

 

[ Dodano: 2007-05-30, 19:01 ]

Tak poza tym może żle się zrozumieliśmy! Tobie chyba chodzi o to w jaki sposób za pomocą dźwigni skrzyni biegów zmieniają się biegi zgadza się? Otóż idą tam dwa metalowe cięgna widać je z góry są pod zbiornikiem płynu hamulcowego spójrz w głąb i ujrzysz je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-ka wyskakuje :-D jade jutro na dlubanie :) moze cos da sie zrobic

na 100% to nie synchronizator bo nie ma zgrzytow

nie wodzik bo bieg wyskakuje tylko przy gwaltownym przyspieszaniu okolo 2200rmp

cos ze sterowaniem skrzyni albo moze jakas lapa sie poluzowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Skoro skrzynka nie zgrzyta to ok! proponuję jak masz wolny czas dziś to otwórzy maskę w swoim bolidzie)) i pod tym zbiorniczkiem płynu hamulcowego będziesz mieć te dwa wodziki (cięgna czy też linki) jedna jest w kolorze czerwonym a druga w niebieskim( mówię o plastikach znajdujących się na tych cięgnach) weź dłonią sprawdz czy ci się nie zsunęło coś.

 

Poza tym z tego co piszesz wynika, że przy mocnym dodaniu gazu kiedy silnik trochę się bujnie to wyskakuje 3 ewentualnie mogło ci się poluzować mocowanie zmiany biegów tych dwóch cięgieł na skrzyni chociaż wtedy wszystkie biegi by padły więc to wykluczam.

 

Poduszki skrzyni też bym wykluczył. Jedyne co mi przychodzi do głowy to możliwe, że zapowietrzył ci się układ sprzęgła i żle odbija. Sprawdz poziom płynu hamulcowego bo to jest połączone razem. Daj znać co i jak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jutro zobaczysz, te linki to prowdzą do skrzyni, chyba ze wybierak coś świruje??? pisz co tam odkryjesz

 

[ Dodano: 2007-05-30, 21:28 ]

Hej! Snap postanowiłem w twojej sprawie zasięgnąć opinii specjalisty, mam zioma który zawodowo naprawia tylko skrzynie biegów. Według niego w twoim przypadku zaczyna padać synchronizator i nie trzyma wrzuconego biegu. Myślę, że facet wie co mówi w końcu ponad 20 lat w tym siedzi. Powiedział mi także, że nie zawsze występuje objaw zgrzytania itp. Wiecej mi nie powiedział, bo żeby to stwierdzić to trzeba skrzynkę wyjąc. Trzymaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie da sie nic zrobic tymi linkami i lamy beda ok to kupuje skrzynie bo nie oplaca sie remontowac, znalazlem za 600zl z przebiegiem 15 000 a naprawa kosztuje 1200 8-)

 

to raczej nie synchronizator bo jak przyspieszam normalnie to wszystko jest ok a jak wcisne gaz do konca to wtedy wyskakuje przy ok2200rpm ale znowu przy okolo 3000rpm wszystko jest ok bieg trzyma i mozna krecic do konca obrotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! ceny części do skrzyni w serwisie nie są takie zawrotne. Wiem bo się orintowałem w sprawie mojej skrzynki. Nie wiem czy czytałeś ale miałem napisanego posta i pisałem o rannym delikatnym brzeczeniu w skrzyni, które po 5 min. sie uspokaja. Wyjmowałem ją i w środku wszystko ok jak nowe. Taki urok. Co do częsci to łożyska od 70 - 130 zł, synchronizator ok 130 zł w Serwisie Reno. Nie wiem skąd ta cena w twoim przypadku skoro skrzynia chodzi i nie zgrzyta. Spróbuj zdiagnozować co to jest??? zresztą co zrobisz ze starą?? no chyba, że w środku masz proszek:) ale wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i lipa

kazdy chce rozbierac skrzynie zeby zobaczyc co tam siedzi

chyba kupie skrzynie uzywana znalazlem za 600zl z przebiegiem 15 000, wrzuce do garazu i zaloze dopiero jak ta sie rozsypie

mechanik u ktorego bylem mowi ze naprawa skrzyni trwa 3-4dni i 1000zl 8-) smiech na sali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie bede jezdzil bo to mi jakos specjalnie nie przeszkadza ale jak sie wysypie to wole miec juz skrzynie na miejscu

 

[ Dodano: 2007-06-04, 21:03 ]

mowiles o tych linkach ? wyczytalem w instrukcji ze mozna je jakos regulowac tylko jak i o ile np naciagnac

 

 

 

743d680039.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!