Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Warjujące obroty i brak mocy


vongregorius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Znowu megi się na na mnie obraziła :-)

W trakcie jazdy zaczęło to wyglądać jakby zaczęła palić na 3 gary tzn.: obroty do 500 i skaczą delikatnie w górę, brak mocy, zapalona kontrolka Check engine

Odpala normalnie, za pierwszym razem.

Przy odpalonym silniku odpinałem pojedynczo cewki i efekt był taki, jakbym wyłączał kolejny gar. Teoretycznie, jeżeli byłby problem z iskrą to na jednej lub więcej cewkach nie było by różnicy po odpięciu zasilania.

Czy ktoś zna, choć w przybliżeniu, rozwiązanie problemu.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Grzesiek

 

P.S. wieczorne testy wykazały:

- check engine -świeci bo "nonejmowy" moduł EOBD pokazał"wypadanie zapłonu na cylindrze 1" - wypiąłem cewkę przy pracującym silniku obroty drastycznie spadły ale silnik pracował nadal, na wyświetlaczu pojawiło się sprawdź wtrysk

Spalanie wzrosło do około 11 l/100 km średnio i śmierdzi paliwem z wydechu.

Zamieniłem cewki miejscami (na 1-szym jest Valeo na pozostałych Sagem) i żadnego efektu.

Kontrolka Check raz się świeci a raz gaśnie :/

- sprawdziłem czujnik położenia wału - czysty, ale czy sprawny nie wiem

- w/w moduł EOBD pokazuje również kąt wyprzedzenia zapłonu w zakresie -5 do +34 stopni, które wahają się na biegu jałowym w zakresie -5 do +10 stopni.

Nie mam pomysłu, a na serwis w grudniu mnie nie stać :/

 

Hurrraaaaa. Megi znów mnie lubi.

Wymieniłem świece, cewkę, skasowałem błędy i bangla jak dawniej.

Może komuś się przyda powyższa opowieść i proszę o zamknięcie tematu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!