Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Malowanie kołpaków


Lukas.s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym sobie pomalować kołpaki, a przynajmniej ich część (wgłębienia koło otworów):

839779685

daje fotkę z allegro, później wstawię własną z wzorem który chce zrobić

W czym problem. Jak to okleić. Kształt który chcę pomalować nie jest na płaskich powierzchniach tylko promienistych a przy rancie lekkie przetłoczenie, jak miałbym to robić taśmą to osram się z tym :-x myślałem o piance, wiecie wyschnie, nożykiem wyciąć kształt i szablon gotowy ale z tego co się dowiedziałem pianka może przykleić mi się do kołpaka :-? Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas.s, kołpaki będziesz męczył ? A gdzie alusy? :-)

Możesz z grubsza obkleić taśmą, gazetą, czymkolwiek, a krawędzie oznaczyć smarem. Później spokojnie lakierujesz, smar wycierasz i po sprawie. Efekt końcowy zależy tu od dokładności nałożenia smaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołpaki będziesz męczył ? A gdzie alusy?

Alusy są tylko na lato :-P a kołpaczki jak się uda to będą wyglądały jak alusy ;-)

Zobaczę co wyjdzie z tego oklejania, ale czarno to widzę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alusy są tylko na lato

na lato mały profil, a w zimie większy i można śmigać na alumkach cały roczek :-)

a z tym malowaniem kołpaków, to nie lepiej sobie kupić po prostu nowe? niekoniecznie oryginał, ale raczej każde inne nowe będą i tak ładnie wyglądać, a jak te zaczniesz malować to i tak po sezonie farbka będzie pękać... alumky się maluje ale nie kołpaki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że nowe i fajne strasznie wyglądają i nie chodzi mi tu o wzór ale o to że strasznie odstają od felgi a to w przypadku spotkania z krawężnikiem może skończyć się pęknięciem, pomijając oczywiście kołpaki z wyższej półki. A oryginalne kołpaki akurat prawie idealnie wpasowane są w kształt felgi a co za tym idzie są bardziej schowane i nie są już tak bardzo narażone na krawężniki. Za parę dni wstawię fotki z przymiarki koloru. Brzydka pogoda pozwoliła mi wyhodować trochę brudu na nich i przy okazji mycia furki obmyję zarys który ma zostać w oryginale a to co ma być na czarno lub w graficie zostawię :-)

na lato mały profil, a w zimie większy i można śmigać na alumkach cały roczek

I wydawać kasę na przekładkę, a tak sam sobie zmieniam :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ciekaw jestem czy farba Ci nie odpryśnie......musisz dobrze zmatowić przed malowaniem. Spytaj się w sklepie lakierniczym o taką cienką taśmę (widziałem kolor niebieski) możesz precyzyjnie ogarnąć kształt (do aerografów się ją stosuje i do odcinania kolorów na aucie). O takie coś:

http://www.allegro.pl/item855168764_tasma_..._niebieska.html

Osobiście uważam, że malowanie kołpaków to głupota.....takie udziwnianie na przymus (tym bardziej nie nazwał bym tego tuningiem). Ja bym zostawił to w spokoju i jeździł jak jest. Ale to tylko moja opinia masz prawo się z nią nie zgodzić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek42007, dzięki za linka, a tak osobiście to nie udziwiam ich na przymus i wcale nie nazwałbym tego do końca tuningiem (to że jest akurat w tym dziale to przypadek, nie wiedziałem gdzie to dać), chcę to zrobić raczej dla odmiany, a tak żeby wyglądało inaczej ;-) Wiesz, drobne zmiany a cieszą oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ciekaw jestem czy farba Ci nie odpryśnie...

Jak się dobrze polakieruje to nie odpryśnie i nie popęka ... w starej Corsie mam lakierowane oryginalne kołpaki/dekle, lakier trzyma się ładnie ... podstawa to dobre wyczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni lakierowanej, można dać najpierw podkład do plastiku i dopiero na to lakier, względnie lakierować lakierem do plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero mam go 1,5 roku, końcówkę zeszłej zimy przejeździłem na zimówkach więc nie było sensu ich wyważać w tym roku a po za tym cały komplet: 4 felgi stalowe + org. kołpaki dostałem w dość niezłym stanie za 80zł :-) Więc nie było sensu ładować kasy w alumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!