Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dźwięk chrobotu podczas chamowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z hamowaniem Scenikiem Grand II podczas hamowania na śliskiej powierzchni - woda, śnieg, błoto itd - gdy wciskam lekko hamulec słychać chrobotliwy dźwięk i hamowanie jest ale bardzo mizerne, gdy wciskam hamulec na maxa muszę użyć bardzo dużej siły żeby wyhamować. Auto miało robione hamulce ok. 15 tyś km temu - klocki i tarcze na wszystkich kołach. Problem dotyczy tylko śliskiej nawierzchni, na suchej hamuje wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy tylko śliskiej nawierzchni, na suchej hamuje wzorowo.

Sam sobie poniekąd odpowiedziałeś na to pytanie.

 

Do ABSu też trzeba się przyzwyczaić, a najlepiej nie dopuszczać do jego aktywacji podczas hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto miało robione hamulce ok. 15 tyś km temu

To bardzo długi okres i przydało by się przeglądnąć. Twój problem może polegać na tym, że blokują się okładziny lub tłoczki. Jak jest sucho może nie być takich objawów. Przy dużej wilgotności może się tak coś blokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto miało robione hamulce ok. 15 tyś km temu

To bardzo długi okres i przydało by się przeglądnąć.

Z tym długim okresem to bym nie przesadzał... :) A co do tematu, może czujnik abs jest zepsuty, podaje cały czas informacje o poślizgu, i włącza się abs przez co skutecznośc hamowania spada. Oczywiście na stan tarcz i klocków też możesz spojrzeć, być może tam coś nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym długim okresem to bym nie przesadzał..

Tyle mniej więcej zrobiłem po wymianie klocków. A ponieważ coś mi się nie bardzo hamowało, zaglądałem do nich. Z klocków niewiele zostało. Teraz sprawdzam dwa razy w roku na wiosnę i na jesieni. Sprawdzenie polega na rozebraniu, wyczyszczeniu i nasmarowaniu, i ponownym złożeniu.

abs jest zepsuty,

Świeciła by się kontrolka ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka nie zawsze musi się świecić, już nieraz kontrolki udowodniły że są słabym punktem zaufania:-) Hmm po 15 tys klocki... no to nieźle, ja na klockach robie średnio 35-40 tys. Pewnie to zależy od jakości wykonania klocka... aha klocki są firmy ate. Wcześniej jeździłem Astrą 2 na klockach ferodo, ale szły troche szybciej. Natomiast z ciekawości zajrzałem dziś na klocki, mam na nich przejechane 23 tys na dzien dzisiejszy, jest ponad połowe klocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!