Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece stosujecie w swoich silnikach?


Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast kombinować, nie lepiej zakupić takie jakie mają być fabrycznie ,czyli do Megane I phII 1.6 16v EYQUEM RFN58LZ z odstępem elektrod 0,9 mm. A jeśli już mowa o innych producentach to polecam świetne świece CHEMPIONa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym marudził, ale czy wkładanie świec Chempiona to nie było by kombinowanie ? <ok>

 

Nie zawsze to co standardowe jest jedyne, najlepsze czy najgorsze. Oficjalne materiały producenta też ograniczają się na ogół tylko do 1 czy 2 produktów (tak jak z olejem, Renault zaleca tylko Elf'a), więc po zapoznaniu się z różnymi opiniami w sieci (pozytywnymi opiniami) postanowiłem przetestować inne świece. Co z tego wyjdzie zobaczymy, ale skoro Beru zrobiło takie świece, podaje je jako kompatybilne z tym silnikiem i ludzie są zadowoleni to czemu z góry je skreślać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale czy kazałem wkładać CHEMPIONa? Jeśli mówimy o markach to te są nr.1. Natomiast wkładać kazałem dedykowane EYQUEM, ale jeśli ktoś lubi eksperymentować ,do tego ma budżet i niewytarte gwinty w głowicy może kombinować do woli do bólu do czego mu się tylko żywnie podoba <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Championy i Eyquemy z podstawowej półki to przeciętne świece, które praktycznie niczym się nie różnią od Iskry.

Jeżeli mówimy o najwyższej półce, to tylko świece z irydowymi lub platynowymi elektrodami np. NGK, Denso, Beru.

Jeździłem na Eyquemach i NGK, nie ma praktycznie żadnej różnicy, teraz będą Iskry 16G, lub Beru UXT1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dedykowane EYQUEM

Co to znaczy dedykowane ? Zalecane przez producenta ? Tego samego co zaleca tylko części określonego producenta (najlepiej kupowane jeszcze w ASO) ?

 

do tego ma budżet

Eeeeeee.... beru kosztują coś kolo 2x tyle co Eyquemy, faktycznie koszmarny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak się spytam jaka różnica jest w osiągach i w spalaniu

miedzy świecami jedno elektrodowymi a wielo elektrodowymi

Żadna, poza ceną.

dedykowane ?

Czytaj jako synonim słowa "Przeznaczone" czyli takie ,których wartość cieplna i parametry zostały ściśle określone dla tego modelu silnika. Ale zawsze można to tłumaczyć na swój sposób. Co do NGK, proszę zauważyć, iż są to świece "uniwersalne", których jeden model pasuje do 10 aut, a taki typ jak BCPR6E ,nawet do 17 choć są i takie co do 23! Czy zatem parametry spalania tak różnych jednostek silnikowych takich marek jak Chrysler, Citroen, Daimler, Fiat, Ford, FSO, Jaguar, Lada, Lancia, Mazda, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Rover, Skoda, Volvo do których one rzekomo idealnie pasują są takie same? Otóż nie, mogą być one jedynie zbliżone, a to oznacza ,że ich praca nie będzie całkowicie odpowiednia choć mogą one pracować poprawnie.

beru kosztują coś kolo 2x tyle co Eyquemy, faktycznie koszmarny wydatek

Tylko po co płacić za coś 100% więcej skoro nie masz pewności ,że silnik będzie pracował lepiej, jeśli nie gorzej.

Championy i Eyquemy z podstawowej półki to przeciętne świece, które praktycznie niczym się nie różnią od Iskr

No i jak odp. na takie stwierdzenie? Chyba tylko takim samym ,czyli ble, ble, ble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ngk to ja mam wklepane w książce model jaki powinien być.

 

Producenci świec jak i pasków(gatse rezygnuje z 6 rowkowych) chcą unormować standardy po to żeby nie produkować tryliony rożnych świec do każdej odmiany silnika dlatego zmieniają numeracje i ilość rodzajów (np nowa numeracja bosch i NGK seri v-line gdzie jest tylko 32 rodzaje)

I dlatego część świec będzie zbliżona parametrami odpowiednimi do naszego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci świec jak i pasków(gatse rezygnuje z 6 rowkowych) chcą unormować standardy po to żeby nie produkować tryliony rożnych świec do każdej odmiany silnika

Ja Cię rozumię i popieram ten jak najbardziej prawidłowy nurt, ale pewnych standardów nie da się ujednolicić. Czasami dlatego ,że nie dopuści do tego lobby przemysłowe, polityczne, czy z przyczyn technicznych, swoją drogą co by szkodziło gdyby istniała np. jedna ładowarka do wszystkich tel. komórkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po tej soczystej dyskusji chyba kupię takie jakie były jak kupiłem autko czyli NGK BKR5EK (albo EZ:D bo świeczki leżą w garażu a nie pamiętam dokładnie jaka końcówka byla).

Skoro wcześniej jeździł na takich i chodził wyśmienicie, kręcił się wysoko i szybko (na już trochę ścioranych, aczkolwiek jeszcze w miarę ok) to na nowych powinno jeszcze lepiej jeździć autko.

Może kiedyś jak będzie wolne sianko to będę eksperymentował z beru czy briskami, ale póki co jednak chyba te NGK będą znów.

 

A jeszcze mam pytanko, renault poleca do np mojej meganki świece eyquem i olej elf. Ale czy te informacje są jakoś uaktualniane?? Przecież z roku na rok mamy lepszą technologię, wychodzą coraz lepsze świece i oleje i niektóre firmy zwyczajnie z technologią nie nadążają. Więc ciekawi mnie właśnie to polecanie przez producentów. Tutaj chodzi wg mnie tylko o to że firma renault ma zwyczajnie umowy z wieloma firmami produkującymi części i zwyczajnie je poleca. Przecież każdy kto zajmuje się tuningiem seryjne części wywala i wkłada lepszych firm. W końcu gdyby wyszło autko renault megane np na najlepszych podzespołach to nie kosztowało by np 80000zł tylko 400000 <ok>

Takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj jako synonim słowa "Przeznaczone" czyli takie ,których wartość cieplna i parametry zostały ściśle określone dla tego modelu silnika. Ale zawsze można to tłumaczyć na swój sposób. Co do NGK, proszę zauważyć, iż są to świece "uniwersalne", których jeden model pasuje do 10 aut, a taki typ jak BCPR6E ,nawet do 17 choć są i takie co do 23!

Zanim takie coś napiszesz sprawdź do ilu aut pasuje "dedykowana" świeca Eyquema FC 52 LS, czy też RFN 52 LZ.

Ciekawostka do silnika E7J 764 "dedykowane" są świece Eyquem FC 52 LS i NGK BCP 5 ES, oba typy nie są już produkowane.

Żeby było jeszcze weselej FC 52 LS nie jest zamiennikiem BCP 5 ES, a na obu typach silnik pracuje tak samo.

Co do NGK, proszę zauważyć, iż są to świece "uniwersalne", których jeden model pasuje do 10 aut, a taki typ jak BCPR6E ,nawet do 17 choć są i takie co do 23!

Sprawdź do ilu aut pasuje świeca Eyquem F54.

Zerknij do najnowszych katalogów Eyquema czy Championa, wszystkie firmy dążą do tego samego.

Chodzi po prostu o obniżenie kosztów produkcji.

No i jak odp. na takie stwierdzenie? Chyba tylko takim samym ,czyli ble, ble, ble.

Ja mogę jedynie stwierdzić drogi interlokutorze, że powyższą wypowiedzią jedynie zaprezentowałeś swój poziom inteligencji.

Na temat samych świec mogę jedynie stwierdzić, że niczym się one nie różnią.

Kolejna ciekawostka Iskra Kielce swego czasu była poddostawcą NGK, nie wiem czy dalej jest, bo nie ma o tym już informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanko, renault poleca do np mojej meganki świece eyquem i olej elf. Ale czy te informacje są jakoś uaktualniane??

 

Co do oleju to z doświadczenia ale w przypadku skrzyni biegów w poprzednim miałem jb3 i zalanie innego oleju niż zaleca producent (o tych samych parametrach)powodowało z czasem problem z 5 biegiem i wstecznym i w czasie zimy zmiany biegów(zalecany był tranself trx lub zastąpiony przez nfj)

 

Więc coś w tym musi być że producent poleca dany olej świece itp w końcu daje na to gwarancje ze będzie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak się spytam jaka różnica jest w osiągach i w spalaniu miedzy świecami jedno elektrodowymi a wielo elektrodowymi

Z tego co do tej pory wyczytałem zarówno na forach jak i na stronach producentów to różnica jest taka że świece wieloelektrodowe np 4el beru lub briski dają znacznie mocniejszą i większą iskrę oraz czas przejścia iskry między jedną elektrodą a następnymi jest bardzo mały i wygląda to niemal tak jakby iskra była stała tam. Natomiast w zwykłej 1el świecy ten czas jest dłuższy.

Zarówno i beru jak i brisk na swoich stronach tłumaczą iż osiągi autka wzrosną itp. owszem może być lepszy zapłon, lepsze spalanie bo iskra większa i autko może się wyżej i szybciej kręcić (sam u siebie zauważyłem różnicę między 1el a 2 el). Ale na pewno nie dostanie się więcej mocy czy mniejszego spalania, spalanie może być co najwyżej bardziej "dokładne".

Mogę powiedzieć jedynie z obserwacji mojego znajomego który założył 4el beru do hondy civic 1.4 75KM. Autko się wyżej kręciło, praktycznie do odcięcia, spalanie mu nieznacznie spadło (wg niego) i była znacznie lepsza reakcja na pedał gazu nie było takiego zadławienia się po gwałtownym dodaniu gazu (to chyba przez tak mocną iskrę).

Aha i jak widziałem jego stare świece mające 4 miesiące miały trochę nagaru a po 3 miesiącach jazdy wykręcił te świece i czyściutkie jak z fabryki, troszkę tylko złocistej poświaty przybrały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!