Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 1,6 strasznie muli :(pomocy


molczas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam scenica 1,6 RT wersja 90kM z 1998r., mam pytanie, wydaje mi sie ze samochód jest strasznie zmulony, chodzi przedewszystkim o ruszanie z jedynki, bardzo wolno sie rozkreca pozniej im wiecej obrotów to jest lepiej, prosze o opinie czym to moze byc spowodowane, moze wszystkie modele tak maja, bede wdzieczny, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej szczegółów pisz w poście bo nikt sie nie domyśli co i jak.

 

1. Czy chodzi Ci o to że wolno wchodzi na obroty?

2. Czy też obroty wkręcają sie dobrze (na luzie) a tylko kiedy ruszasz jest kiepsko?

 

W tym drugim przypadku istnieje możliwośc że po prostu sprzęglo Ci sie kończy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej szczegółów pisz w poście bo nikt sie nie domyśli co i jak.

 

1. Czy chodzi Ci o to że wolno wchodzi na obroty?

2. Czy też obroty wkręcają sie dobrze (na luzie) a tylko kiedy ruszasz jest kiepsko?

 

W tym drugim przypadku istnieje możliwośc że po prostu sprzęglo Ci sie kończy..[/quote

 

 

Chodzi dokładnie o drugi przypadek przy ruszaniu strasznie wolno sie zbiera :mrgreen:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz sobie kawałek miejsca, żebyś mógł jechać często spoglądając na liczniki i nie stwarzając zagrożenia dla innych.

Istnieje szansa jak pisałem wcześniej że sprzęgło Ci sie kończy i po prostu sie ślizga. Efektem tego jest to że auto wolno sie rozpędza ale obroty silnika wkręcają sie normalnie.

Robisz tak:

Ruszasz z "1" i mocno w pedał jeżeli obroty sie wkręcają a auto po malu do przodu to niestety brzmi jak sprzęgło

Jeżeli jest tak że auto po prostu wolno reaguje na pedał (obroty rosna równomiernie z prędkościa) to defektu trzeba czukać gdzieś indziej.

 

Rozumowanie jest poprawne dla skrzyni manualnej nie automatycznej :mrgreen:

 

Ta wymiana silnika nie nastraja optymistycznie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

molczas, zanim cos zaczniesz wymieniać podjedź do jakiegoś sensownego/zaprzyjaźnionego warsztatu, powiedz że jakoś dziwnie silnik muli (nie podawaj sugestii co to za usterka), niech spojrzy, sprawdzi i powie ile to będzi kosztować.

 

Generalnie jak człowiek ma pojęcie to po krótkiej przejażdżce (nawet na placu) powie Ci co i jak. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!