Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!mam pytanie dla posiadaczy Megan 3 z climatronic , jak macie zazwyczaj ustawioną klimatyzacją w aktualnym okresia zimowym?Głównie chodzi mi o to czy climatronic cały czas macie załączony , a jeżeli tak to na jakich ustawieniach?pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest ustawiony przeważnie cały czas na AUTO i 22 stopnie :)

Jak chcę żeby zaczęło wcześnie wiać to włączam funkcję czysta szyba, a potem przechodzę na AUTO :)

co zauważyłem to to że w garażu po wjeździe jest woda pod samochodem czyli klima działa :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

19st. kierowca 18st. pasażer przy AC OFF.

Klimatyzacji używam w zimie jedynie do odszronienia (a raczej odparowania) szyb przednich (program max). W ASO zalecili mi abym w zimie raz na ok 3tyg. zagrzał na maxa klimatyzację po podróży na ok. 30sek. do 1 min. w celu wygrzania wilgoci.

Postępuję zgodnie z radą nie do końca wiedząc czy jest to słuszne czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimę zimą mam wyłączoną i grzanie na maxa przedniejsz szyby z wentylatorem ustawionym na pierwszy stopien. Po pewnym czasie jak zrobi sie w kabinie cieplej zmiana duchawy na stopy przy takim samym ustawieniu sily nadmuchu. Zima generalnie nie odpalam klimy (no moze zdarzylo sie raz jak byly tegie mrozy i po wejsciu do auta wydychana para zaczela marznac po wewnętrznej stronie szyb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam to co piszecie o włączaniu klimatyzacji to herezje wyssane z głupoty proponuje zapoznać się z zasadą działania a dopiero pisać głupoty klimatyzacja to układ zamknięty i nie wpływa na niego temperatura zewnętrzna bo w klimatroniku vw np. nie uruhomicie klimy poniżej -4-5  stopni i co popsuje się klimatyzaja  przez zimę? popsuje się wtedy gdy rozszczelni się lub będzie chodziła cały czas z przyczyn zużycia się sprężarki lub jakiejś części                                                                                                                                                       

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimę nie powinno się wyłączać klimatyzacji. Tak jak wyżej napisał Ci kolega, ona i tak się nie włączy poniżej zadanej przez sterownik temperatury. Ponadto po pierwsze działa Ci wtedy osuszacz a po drugie sprężarka się smaruje. Takie działanie zaleca serwis. Pytałem o to nawet przy okazji akcji naprawczej. Zauważ że w wielu nowoczesnych autach nawet nie ma guzika, który włącza klimę nawet u nas w Megankach jest tylko AC off. Tak więc wymusza to włączania klimatyzacji od razu po uruchomieniu samochodu. Ewentualnie możesz ją wyłączyć jak chcesz po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki osuszacz musi działać jak włączona klima bez osuszacza klima chodziła by tylko 15 -20 sekund dokąd nie zrobi sie zator i sie wyłączy!  i jakie smarowanie sprężarki sprężarka jest smarowana cały czas jak pracuje silnik chyba że sprzęgło zerwane. zapraszam  do zapoznania się zdziałaniem klimy jestem pewny że zasady działania nie znasz .Zajmuje się chłodnitwem 10 lat i to co ludzie wypisują na ten temat to porażka a jacy przy tym fachowcy pozdrawiam

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 interpunkcja, 5.7 logika - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak interpunkcji i wielkich liter bardzo utrudnia zrozumienie twoich wypowiedzi, dlatego dopytam: w zimie wyłączać klimę przyciskiem AC OFF? Czy po prostu używać jak w okresie letnim a automatyka klimy sama  zadecyduje jak ma działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!