Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

klawiaturę mam uszkodzoną sory .nie wyłączaj na automacie max szyba ona działa parownik klimy plus nagrzewnica ciepłego  powietrza wyciągnie wilgoć

lapka2.gif

Ludzie nawet jak macie uszkodzoną klawiaturę czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!: Wtedy wykasujcie wszystko, anulujcie posta i kupcie nową klawiaturę, a nie piszecie jakiś bełkot. Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:
Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!:
Trochę szacunku dla czytających.

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL interpunkcja, logika itd...- mireczek01
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno każdy uwierzy że zajmujesz się chłodnictwem tyle lat oczywiście. Widocznie w ASO się nie znają i głupoty mi nagadali. Tylko wyjaśnij mi proszę skoro jesteś taki fachowiec to co się dzieje gdy  włączasz samochód przy np -5 stopniach i włączonej klimie (czyli nie masz wciśniętego ac off)? bo wg mnie i tego co zauważyłem w swoich samochodach to właśnie kompresor na pewno się zasprzęgla czyli działa szyby się odparowują znacznie szybciej przy włączonej klimie niż przy wyłączonej... czyli co osuszacz nie działa? wyjaśnij mi to proszę?. Ponadto wyjaśnij mi dlaczego w instrukcji obsługi (akurat nie chodzi mi o Renault) jest napisane żeby w zimę używać nadmuchu na przednie szybu z włączonym AC? Ostatnie o co chcę Ciebie zapytać to dlaczego skoro piszesz że kompresor jest cały czas smarowany np w marce Opel jak wyłączysz klimę to sprzęgło, które jest zamontowane na kole pasowym kompresora odcina jego pracę? a po włączeniu dopiero smaruje? Skoro taki kozak jesteś to wyjaśnij mi to? mogę CI konkretny model kompresora podać z tego opla co go wymieniałem osobiście i leży mi jeszcze gdzieś w garażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aso powiedzą ci to co chcesz usłyszeć byleś miał dużo pieniędzy, kompresor nie za sprzęgła się jest cały czas za sprzęglony ,zawór sterujący się otwiera i wychyla bieżnie sprężarki wtedy zaczyna tłoczyć [sprężać gaz] off  dla alergików i oszczędzającyh , w zimę używasz nadmuchu na szybę

4 godziny temu, zaba_1974 napisał:

działa parownik klimy plus nagrzewnica ciepłego  powietrza wyciągnie wilgoć

skoro sprzęgło nie zasprzęgla to poco smarować sprężarke  jak nie pracuje

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 interpunkcja, 5.7 logika - mireczek01
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, naprawdę ciężko zrozumieć Wasz przekaz - pomimo niewątpliwie Waszych dobrych intencji - interpunkcja, budowa zdania i logika - poprawcie bardzo proszę. Mam swoje zdanie ws. używania automatu klimatyzacji w Renault (CLIMAtronic to chyba tylko w grupie VAG), ale chętnie dowiem się czegoś nowego; niestety w ten sposób nie da rady :-) Piszę to jak najbardziej życzliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Faktycznie trudno zrozumieć sens poprzednich wypowiedzi. Fak faktem w megane III jest sprzęgło stałe i sprężarka pracuje ciągle czyli jest zawsze smarowana. Natomiast wydajność klimatyzacji jest sterowana oddzielnym zaworem i zmienia się w zakresie od kilku procent do maksimum. Zdaje mi się, że nawet po ustawieniu klimatyzacji na off to i tak kilka procent czynnika jest przetłaczana poprzez układ. Bo po prostu nie ma możliwości włączenia zerowej wydajności sprężarki. W meganie III nie ma sprzęgła elektromagnetycznego które załącza sprężarkę w zależności od ciśnienia czynnika chłodzącego tak jak to było w megane II i scenic II. 

To co piszę powyżej nie do końca musi się sprawdzać we wszystkich modelach megane III. Bo wiem, że niektórzy mają sprzęgło elektromagnetyczne i odpowiedni bezpiecznik zabezpieczający to sprzęgło. Jak ktoś ma inną wiedzę to proszę skorygować moją wypowiedź.

  • Zwycięzca 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!