Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

głośniki, jakie?


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio znalazłem trochę czasu, w końcu upragnione wolne. Chciałem zabrać się za montaż pozdejmowałem maskownice, ku mojemu zdziwienie zauważyłem również że nie mam fabrycznych tweeterów, nie ma ich w ogóle. Teraz rodzi się w takim razie kolejne pytanie co tam ciekawego wejdzie w fabryczne miejsce i czy dużo z tym zabawy mowa o pociągnięciu kabli itp. Chyba, że ma ktoś lepszy pomysł ? Co do pytania czy mam coś zamiar robić jeszcze z drzwiami, na chwilę obecna chce aby to wszystko normalnie grało bo na obecnych głośnikach nie da się nic słuchać, tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://club-renault.....php?f=36&t=757

czy w tym turtorialu zostały zawarte porady na uszczelnienie drzwi po wycięciu plastików?

Jeśli nie, proszę o wyjaśnienie jak zrobić to dobrze.

To martwi mnie najbardziej...

jak dokonać montażu zwrotnic z kompletu głośników HEARTZ?

Czy warto zamontować wzmacniacz do kompletu HEARTZ DSK 130?

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto, ja mam bez wzmaka i jest tak se, ale wiem, że z byłoby lepiej. Co do uszczelnienia... Na moje troche przesada w tym filmiku, ja dałem tylko uszczelke dookoła głośnika i nic nie leci :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Podepnę się i spytam o wycinanie tej plastikowej osłony oryginalnego głośnika z przednich drzwi. Po wycięciu chodzi o uszczelnienie, aby woda nie dostawała się do wewnątrz drzwi. I tyle? Chodzi mi o to, czy głośnik również należy zabezpieczyć, czy jemu się nic nie stanie? Jutro jadę zakupić radio i planuję wymianę głośników z drzwi, lecz najpierw sprawdzę jak pod nowym radiem zagra, bo obecnie kaseciak :) Kaseta z głowicą rulez ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje powoli wycinać tą plastikową osłonę po kawałkach;] nie od razu całą tylko zostawić jej jak najwięcej się da by woda spływająca nie leciała na niego tylko po osłonie w dół drzwi. Jeśli będzie potrzeba wyciąć wszystko to proponuje wykonać osłonę na głośnik taka jak była pokazana we wcześniejszych tematach <link do strony francuskiej chyba > zwykły klej na gorąco plus trochę giętkiego plastiku i można zrobić "Daszek". A co do uszczelnienia od drzwi to proponuje właśnie taką uszczelkę do drzwi czy okien o jakiej mówi "brudijr" spełnia swoją funkcje.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nie trzeba, na początku zrobiłem daszek z taśmy na sztywno, ale odpadł, obecnie nie ma nic, wszystko hula, gra i elegancko :) Jedynie, to jak wyżej napisałem dałem uszczelke do okoła, żeby woda do kieszeni nie leciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko już założone i przyznaję, że jestem w szoku jak grają oryginalne głośniki. Myślałem, że nie będzie grało DUUUUŻOOOO lepiej, a jest naprawdę fajnie. Mam namyśli spokojne słuchanie, więc wstrzymam się ze zmianą głośników i kupię coś lepszego za jakiś czas. Jedyny problem to, że głośnik w drzwiach kierowcy ( u mnie prawe drzwi ) nie gra, ale w końcu mam wolne jutro, więc sprawdzę czy nie poluzowałem pinu w kostce. W sumie to nawet nie jestem pewien czy on grał, bo kaseciakowa jakość dźwięku... hmmm... nie kusiło mnie, żeby dużo muzy słuchać.

 

Dodano: 15 lis 2013 - 08:00

Witam. Dziś głośnik magicznie zaczął działać, kiedy podkręciłem trochę głośniej. Od tej pory gra cały czas. 2 dni temu rozkręcałem drzwi i wszystko wyglądało ok, wiec podejrzewałem kable naderwane, a nie miałem miernika, aby się upewnić. Teraz głośnik gra tylko czy powinienem się martwić ? Czy może raczej cieszyć? Może wiązka w drzwi szwankuje? Szyba sama zmienia tryb zamykania z ciągłego na pulsacyjny. Jednego dnia jest tak, po 3 dniach inaczej.. Prosiłbym o radę co sprawdzić i jak. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balllus też byłem ździwiony po wymianie radia,że fabryczne głośniki w miarę dobrze grają.Przy głóśniejszym słuchaniu jednak charczały,a ja jestem typem raczej wymagającym pod względem muzyki,więc zainwestowałem w mocniejsze głośniki,zestaw odseparowany JBL cs-5c przód + tweetery i tył Pioneer ts-g1323i.Po zamontowaniu i pierwszym włączeniu muzyki od razu stwierdziłem,że przy tym zestawie fabryczne głośniki to jest pikuś:)

Edytowane przez damian_opole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie,

proszę o poradę - padły mi przednie głośniki. Chciałbym je wymienić na coś lepszego, od razu zaznaczam, że bez wzmacniacza. Nie chciałbym również rzeźbić w drzwiach. Posiadam radio Pioneer deh-4200SD o mocy wyjściowej 4X50W.

Rozważam opcje (zestawy odseparowane):

PIONEER TS-G132Ci

MAGNAT CAR FIT 213

HERTZ DSK-130.3

Ewentualnie coś innego w cenie do 250zł, byle nie wycinać w drzwiach. Osoby siedzące w temacie proszę o sugestie.

A może wogóle nie warto inwestować, różnica w porównaniu z fabrycznymi będzie nieznaczna?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!