Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

głośniki, jakie?


Rekomendowane odpowiedzi

cyt: antonescu: W jakich samochodach?: chociazby w Citroen C4 czy Toyota Corolla. W obu samochodach glosniki sa zamontowana z tulu w dwoch rogach na polce. A co do chwalenia to juz jest Twoj problem i jezeli czujesz, ze taki masz to proponuje udac sie do lekarza pierwszego kontaktu i poprosic o skierowanie do psychiatry.

Ja nie czuje potrzeby chwalic sie takimi pierdolami. Informacja o tylnych glosnikach miala posluzyc jedynie do tego, ze fabryczne radio jest w stanie napedzic zarowno przedni jak i tylny zestaw. Co do jakiosci? Przetestowales jak graja glosniki zamontowane w tylnej polce? czy kopiujesz tekst z innych forow? Ja akurat przed zamontowaniem testowalem i mi jakosc dzwieku odpowiada, nie odczuwam aby dzwieki byly znieksztalcone. Wybor montazu glosnikow na tylnej polce nalezy dokazdego z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antonescu, jasne, to jedynie teoria. Samochód jest tworzony do jazdy, nie do słuchania muzyki. Zawsze można znależc jakis mankament. Praktycznie skupiłbym się jak napisał czaku89, na odpowiednim przodzie :)

 

[ Dodano: 2010-01-07, 18:25 ]

W obu samochodach glosniki sa zamontowana z tulu w dwoch rogach na polce.
to prawda. Tylko, że takie głosniki montowane sa po to by pasażerowie na tylnych siedzieniach mogli wysłuchać wiadomości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekarza pierwszego kontaktu i poprosic o skierowanie do psychiatry

Czy ja cie obrażam? Może samemu skorzystasz ze swoich rad?

to prawda. Tylko, że takie głosniki montowane sa po to by pasażerowie na tylnych siedzieniach mogli wysłuchać wiadomości.

To wiadomo, tylko mogłeś tego nie pisać. andrzej_kol znów się zapieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogą dalszych rozważań, pomijając fakt umiejscowienia i kierunku głośników, pragnę zauważyć, że głośnik potrzebuje "poduszki powietrznej", aby zwyczajnie grać na odpowiednim dla siebie poziomie... O ile się orientuję głośniki umiejscowione w półce owej "poduszki" nie posiadają. Co za tym idzie - grają znacznie gorzej. Są co prawda głośniki przystosowane do tego typu grania - free air, jednak można je rzadko spotkać, a i cena jest wysoka. Niestety model, o którym wspomniał andrzej_kol, do tego typu nie należą.

PS. Panowie proszę o kulturalne wyrażanie się na forum. Jeżeli macie jakieś problemy, to załatwiać ja na PW - nie publicznie, albo pisać do któregoś z modów. Czaku89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje udac sie do lekarza pierwszego kontaktu i poprosic o skierowanie do psychiatry.

Niestety od początku 2010 roku taka procedura już nie ma możliwości bytu. Skierowanie na dany termin do specjalisty może wystawić tylko specjalista, to oczywiście wydłuża kolejkę oczekujących. Doczytaj czego nie wiesz i nie wprowadzaj w błąd czytających ten temat. Koniec OT

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu najpierw wymienił bym radio bo to jest podstawa

jest to tak jak w wiejskim tuningu co z tego ze masz ospojlerowane i poobklejane auto jeśli silnik jest za słaby tak samo jest z car audio możesz mieć najlepsze głośniki ale bez dobrego radia zagrają one ni jak

co do głośników w tylnej półce chym mam coś świetna lektura "BARTOSZ NAZAR Polski Car Audio" strona 13 tam jest opisane co to jest głośnik w tylnej półce

PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam szybkie 2 pytania. Napiszcie mi jak zabezpieczaliście głośnik przed wilgocią po wycięciu plastiku z panelu drzwiowego. Czy można wyprofilować jakąś opalarką żeby nie ciąć?? Kolejne pytanie, do fabrycznego radia chce podłączyć głośniki odseparowane z jedną zwrotnicą. Fabrycznie z radia idą cztery kable. Z głośnikami DSK130 nie ma problemu bo są 2 zwrotnice na stronę. Napiszcie czy wystarczy mi kabel fabryczny idący do głośnika w drzwiach do którego podepnę zwrotnicę, a z niej zasilę głośnik w drzwiach i pociągnę kabel do sopranu. Troszkę zawile napisałam, ale na pewno wiecie o co chodzi.

Swoją drogą napiszcie jaki zestaw będzie bardziej preferowany do fabrycznego radia:Hertz DSK 130, Helix DB 52.1.Magnat Dark Power 213,Ground Zero GZIC 525X. Dodam że na dzień dziesiejszy nie bede wyciszać boczków( może w przyszłości ). Oczekuję porostu poprawy dźwięku bez dzielenia na specjalna muzykę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam takie pytanie,

kupiłem DSK 130, jak je zamontować, megane II 5d

 

te tweetery sa w takiej oslonce plastikowej, czy da sie jakos wyjac czy wsadzic z nia?

czy zwrotnice sie mieszcza pod tapicerka bez problemow?

 

a jak wyglada sprawa midbasow? czy musze wyciac plastik? czy jakos to zabezpieczyc?

 

jak koledzy macie to rozwiazane? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się może jaki jest rozmiar głośników w wersji 3d hatchback z tyłu?? Bo rozumiem, że z przodu 13 cm?? Pzdr

 

10cm

 

Jesteś pewien? Ostatnio rozbierałem boczki na tyle i powiedziałbym ze 13 tam są. W przyszły weekend bede ściągał jeszcze raz więc sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Witam,

Planuję zmianę głośników z przodu i z tyłu w mojej Megane, chciałbym jednak najpierw podpytać jaki zestaw za w miarę rozsądne pieniądze polecacie? Interesuje mnie w sumie wymiana tylko głośników w boczkach tweetery chcę zostawić fabryczne. Obecnie jeżeli chodzi o radio to mam włożonego Blaupunkt Santa Cruz MP36 z którym kupiłem auto.

Edytowane przez marcin87GD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!