Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wieszaki tylnego tłumika


lukaszek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy możecie sprawdzić jak u was wygląda mocowanie tylnego tłumika. Zastanawiająco wygląda kawałek gumy - czy on jest tam przyklejony fabryczne?

Czy waszym zdaniem te wieszaki tłumika są urwane lub nadmiernie rozciągnięte?

Hej!

U mnie jest tez taka guma i tez tomocowanie wymieniałam bo mi poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. O mocowanie środkowego tłumika pytałem w serwisie przy okazji wymiany. Powiedzieli, że do środkowego "wieszaków" nie stosuje się (mimo, że tłumik środkowy ma przecież kawałek odstającego pręcika a i otwory są w podwoziu). Postanowiłem jednak podwiesić go na tym wieszaczku od końcowego (zaczepiałem tłumikiem przy wjeździe do garażu). Namordowałem się niemiłosiernie żeby wcisnąć wieszak w otwór (okazuje się, że te otwory są za płytkie - musiałem pościnać trochę gumy, a sam wieszak za krótki). Teraz tłumik wisi na maksymalnie rozciągniętym wieszaku i nie wiem jak długo wytrzyma (a może już się zerwał). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie kupiłem już te gumy(wieszaki) lecz wygląda na to ze po włożeniu tej kumy w podwozie nie mogę założyć na wydech(jak by w złym miejscu przyspawane te pręty) mieliście podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz włożyć na miejsce bo pewnie montujesz to po raz pierwszy, z nowymi gumami już tak jest, że są twarde i trzeba użyć czasem sporo siły, żeby weszły na miejsce, co do środkowego tłumika to w serwisie też mi powiedzieli, że nie ma tam żadnego mocowania, jednak u mnie jakieś 30 cm za łącznikiem elastycznym jest gruba sprężyna długości (po rozciągnięciu przez ciężar tłumika) około 8 cm

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

kupiłem dzisiaj te gumy, wyglądają tak samo jak w tym linku: http://megane.com.pl/topic/ech-vt19726.htm

niby innych nie ma aczkolwiek różnią się mocno od orginalnych. Czy mogę śmiało ściągać stare? W sklepie dali mi dwie gumy, jedna z plastikową tulejką druga nie. U mnie też jedna guma ma tulejke a po lewej nie. Obie powinny mieć czy zestaw jest dobry?

thumb_hosting_zdjec_1351956429__100_1593.jpg

Edytowane przez Krzychu
Niedzaiłający link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ostatnio wzięła mnie irytacja, drugi raz wymieniam gumy, bardzo szybko się zużywają, szukam jakiegoś lepszego producenta. Macie jakieś namiary na solidne wieszaki, które wytrzymają dłużej niż rok ?

Udam się jeszcze do serwisu Renault, zobaczę ile kosztują oryginalne wieszaki.

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem u siebie w "motoryzacyjnym" czy to normalne, że te wieszaki się tak szybko zużywają... odp na to była, że nie wiedzą ale ludzie często kupują. Podejrzewam że producent po prostu nabija klientów w butelkę a sobie kieszeń.

Ewentualnie można by wymyślić jakieś rozwiązanie które okaże się lepsze :notacrook:

 

@Krzychu podrzuć info jak się dowiesz o ori wieszaki :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne, że te wieszaki się tak szybko zużywają

W sprzedaży są 2 rodzaje: "rzemiosło" za kilka złotych sztuka i trochę droższe, wg zapewnień sprzedawcy te drugie wytrzymują dłużej i nie urywają się tylko guma ulega rozciągnięciu. Przerabiałem podobną sytuację z nakładkami pedałów - w dużym sklepie motoryz. mieli nakładki po 3zł szt.i po 7zł, te po 3zł wytrzymywały parę miesięcy do mocnego zdarcia, te drugie, z twardszej gumy bardzo wolno się zużywają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak mi strzeliły wieszaki to wziąłem co mieli w motoryzacyjnym, koszt 4 zł za sztukę. Jestem skłonny dać kilka razy więcej, ale żebym nie musiał wchodzić regularnie pod auto i podwieszać tłumika.

Z tego co obserwowałem to guma zaczęła pękać już po 2-3 tyg. ! W sieci znalazłem wieszaki, co prawda do środkowego tłumika, ale z opaską z jakiegoś materiału, takie rozwiązanie wydaje się być sensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!