Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiptuning dci - konkrety


snap

Rekomendowane odpowiedzi

to czas na moje wtrącenie (BAD MOD) temat o jakości paliw już był to czy 95 i 98 też był teraz mamy o ropie hmm zostawiam to ale jak poczytacie sobie te wszystkie tematy to zobaczycie ilu jest ludzi tyle mamy na ten temat poglądów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa już się skończyła. Każdy ma inne doświadczenia. Z paliwem jest o tyle dobrze, że każdy może sam sprawdzić i to by było na tyle. Doradzić w 1,5 dci mogę tylko tyle, żeby kupować na sprawdzonych stacjach. Mój kolega jest szefem servisu w Renault i mówił, że to najbardziej czuły silnik na jakość paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Box działa na takiej zasadzie ze podnosi ciśnienie na listwie wtryskowej, dzięki temu mamy więcej paliwa. następnie mamy więcej spalin i dzięki temu turbo się szybciej rozkręca... zwykle po boxie mamy przyrost momentu w zakresie od około 2 do 3 tyś obr... powyzej tych obrotów auto dostaje zadyszki ponieważ turbina już ogranicza doładowanie do zadanego przez kompa a paliwa jest za duzo... skutkuje to za wysokim EGT i kopceniem.... no i auto na boxie więcej pali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawnie brzmią te słowa o pisaniu programu indywidualnie pod auto... ciekawe czy hamownię, test spalin i aktualne dane pracy silnika z czujników też przez maila załatwiają... :) ale jakbym mieszkał w okolicy Wrocka to bym podskoczył do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie... Z założenia z moich rozważań zostały wykluczone trzy firmy: V-Tech, Godula, XS. Hamownię V-Tech'u zamierzam tylko odwiedzić po to, żeby zrobić dwa biegi, przed i po zmianie programu, tylko dla celów diagnostycznych, nie w celach dokładnego mierzenia silnika.

 

Nazwy firmy nawet w sumie nie znam, została mi polecona przez znajomego rajdowca, który wyraźnie podkreślił, że jak z elektroniką to tylko tam, mechanikę jak robić to lepiej gdzie indziej :) Firma zajmuje się tuningiem aut rajdowych, Wszystkie Subaru Kuzaja są tam obsługiwane jeśli chodzi o elektronikę (nie mechanikę!). Lokalizacja: LINK

 

Facet zajmujący się kompami jest młody i widać, że wie co robi, łatwo się z nim gada.

 

Na prawdę pozwiedzałem trochę Polski zanim wybrałem firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrNO, dobrze myślisz! jednak ja bym wybrał Aligatora z Katowic, jest to oddział masters tuning, koleś słynie z bardzo płackich wykresów momentu obrotowego, ma na miejscu hamownię MAHA, daje gwarancję, i chipuje auta tylko po sprawdzenie wszystkich parametrów, testach obciążeniowych, drogowych itp, cena bardzo podobna i do tego jeszcze gwarancja... tak więc ja sie doniego wybiorę tylko musze mieć wcześniej czas zeby załozyć inny IC orurowanie, wywalić kata i jeszcze poprawić wydech... i chce żeby naisał mi program taki delikatny, moc jest nie ważna tylko żeby był równy moment od około 2000 do 4000 w granicach 270Nm, wydaje mi się ze to już bedzie sie miło jeździło ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!