Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie, dziwne odgłosy, wibracje, spadek


msn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeczytałem chyba wszystkie tematy o podobnych problemach ale to po pierwsze nie działo się to z tym silnikiem, a po drugie jednak objawy u innych są nieco inne więc zakładam nowy temat.

 

Już od jakiegoś czasu coś niedobrego zaczęło się dziać z autem. Na początku pojawił się błąd EGR - kontrolka + SERVICE. Na komputerze rzeczywiście wyszło że jest skopany ale auto jeździło normalnie. Błąd został usunięty ale za kilka dni znowu kontrolki się zapaliły lecz po tygodniu zgasły.

Po jakimś czasie auto zaczęło mieć ten słynny dziwny objaw braku mocy przy dodawaniu gazu - auto po prostu nie jechało jakby turbo w ogóle nie dawało ciśnienia. Po lekkim odjęciu gazu czasem pomagało ale nie zawsze. Działo się tak raz na kiedy i nie wiem czy można to powiązać z tymi błędami EGR czy może to jeszcze coś innego.

Ostatnio się to nasiliło, ponadto obroty na jałowym biegu skaczą, spadają podnoszą się, silnik pracuje nierówno, nawet przy 2000 obr jak go potrzymam to zaczynają skakać miedzy 1800 a 2000. Przy spokojnym ruszaniu jakby się przyduszał - obroty spadają na tyle że czuć szarpnięcie. Podczas jazdy kiedy puści się gaz i obroty nieco spadną to przy ponownym dodaniu gazu dosyć mocno szarpie. Zauważyłem też że nieraz przy słabym wciśnięciu gazu w ogóle nie jedzie i kiedy wciśnie się mocniej to auto nagle wystrzeliwuje do przodu. Ponadto teraz jak wracałem do domu to jechałem już poniżej 2000 i jak dodawałem gazu to było słychać spod maski dźwięk jak ze starego diesla, zagłuszał świst turbiny który jest zazwyczaj najbardziej słyszalny.

Na postoju słychać też nieraz ciche brzęczenie które dochodzi tam gdzieś z dołu silnika za półosią po stronie akumulatora.

 

1.5 dCi 82KM/60KW K9k 722

 

 

Pomocy... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprowadziłem auto do mechanika, wymienił 4 świece bo powiedział ze praktycznie nie grzały, powiedział że wyczyścił EGR ale jest to samo, kupiłem nowy, jutro dojdzie, zamontuje i zobaczymy czy coś to da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję rozwiązanie problemów:

Wymiana EGR - czyszczenie nic nie dało (nowy 420)

Wymiana świec

Wymieniony uszkodzony czujnik położenia pedału hamulca nr 82 00 16 82 38-B

Auto śmiga jak nowe, silnik pracuje równiutko, płynnie przyspiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!