Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stłuczka fotki:) - tylko naszych autek.


back2

Rekomendowane odpowiedzi

raczej to jest kwestia praw fizyki, podobnie jak z tradycja rozbijania jajek w wielkanoc; zwykle tłucze się jajko agresora/uderzajacego :-P . miałem podobna sytuacje w lagunie-wleciało mi w tył s40, w Lagunie ledwo zauwazalne slady zdarcia lakieru na zderzaku, które w 100% ogarnąłem pastą scierna natomiast w s40 poszła chłodnica, zdezrak, ksenon i wycieraczka od ksenonu :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj od samego rana na wysokim ciśnieniu, prawie (mało brakowało) skasowałbym bok samochodu. Wjeżdżałem na jedną z głównych ulic bydgoszczy (2 pasy), przeciąłem 1 kierunek następnie wysepka (ustąp pierwszeństwa) i 2 pasy na które miałem wjechać, jest tam w miarę dobra widoczność bo ulica łączy się pod kątem i standardowo zwolniłem, spojrzałem czy nic nie jedzie (żona też spojrzała) aż nagle krzyczy "zatrzymaj się", to ja hebel (mimo tego że nie wiem co się dzieje) i uciekam na wysepkę i w tym momencie słyszę klakson i samochód który praktycznie parędziesiąt centymetrów ode mnie przejechał. Na szczęście nic się nie stało, ale zastanawiam się czyja byłaby wina. Ja teoretycznie musiałem mu ustąpic pierwszeństwa, ale... gościu jechał ciemnym samochodem bez włączonych świateł :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wina by była, jak sam dobrze napisałeś Ty masz ustąpić pierwszeństwa, a koleś mógłby dostać ewentualnie mandat za brak włączonych świateł (jeśli wyraźnie byś to akcentował, że przez to go nie widziałeś), ale raczej nie zmieniłoby to winowajcy. Miałeś szczęście :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas.s, dokładnie jak napisał CareK, wina twoja... u mnie znajomy wyjeżdżał z poprorządkowanej spojrzał w lewo pusto więc ruszył a pan jadący z prawej strony zaczał wyprzedać tira... no i bum... winna kolegi bo wyjechał z podporządkowanej choć gościu wyprzedał przed skrzyżowaniem... w sądzie przegrał mandat i tak dostał... szkody miał nie wielki bo uciekł na chodnik a gościu co wyprzedzał Vito oprócz lewej strony uszkodzonej to cały bok bo się jeszcze o tira odbił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to jakiś pechowy dzień u mnie w rodzinie :-? Ja rano mało co nie rozbiłem wozu a godzinę temu ojciec lekko skasował swojego Peżota :-| (zatrzymał się na gościu któremu inny wymusił pierwszeństwo, oczywiście ten co wymusił pojechał w długą :-/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadki, stłuczki będą cały czas sam ostatnio w Megane I ph II mijając kolumnę aut dostałem w bok ( widziałem , że facet zbiera się do mijania poczekałem nie zaczął to ogień i dup ) i do tej pory dziękuje , że nie poleciałem na drzewa ;-) i skończyło się na dość nie niewielkim wgnieceniu.. tylnych i przednich drzwi pasażera.. Samochodów jest coraz więcej a nie coraz mniej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i moja kolej, przysypało śniegu wczoraj jako, że zainwestowałem w nowe Nokian'y W to zatrzymałem się bez problemu ( na prostej drodze za pojazdem skręcającym w prawo ) jednak pan w fajnym audi b4 v6 już nie. Szkoda tylko, że musiałem dzwonić po policje bo nie wiedziałem za bardzo co robić w takiej sytuacji ( 6pkt i 500zł sprawca dostał ).

Tył "trochę" przestawiony mam ( ciekawe jak to od spodu wygląda ale jeździ normalnie do 60km/h więcej nie sprawdzałem ), nie wiem nie znam się na tym oceńcie po zdjęciach:

003816x612qb6.th.jpg

004816x612wh2.th.jpg

005816x612gb7.th.jpg

008816x612te1.th.jpg

009816x612fd3.th.jpg

 

Do tego jeszcze prawa tylna lampa jest pęknięta. Audi dużo gorzej - cały przód zmiażdżony na długości z 40cm - zderzak przedni nie istnieje lampy, maska, chłodnica wylądowała w silniku ( v6 176KM <ok> ), ale kultura była zachowana a to najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że musiałem dzwonić po policje

Bardzo dobrze zrobiłeś. Przy najmniejszej stłuczce ja bym wezwał. Potem są problemy jak nie wezwiesz z ubezpieczeniem (oczywiście zależy na jakiego gostka trafisz).

Trochę przyładował <ok> Dokładnie będzie wiadomo jak się zderzak zdejmie i poogląda od spodu. Wycena naprawy tak na moje oko, to koło 6 tys. z oryginalnymi częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tam nic pod zderzakiem nie było ale 6 tys. to chyba trochę "magiczna" kwota. Tak patrze klapy na allegro z 500zł ( malowanie jeśli będzie w innym kolorze wliczają? ) zderzak i lampa z 400zl no i robocizna. Nie znam się - wyjdzie w praniu, jadę do ubezpieczalni gościa zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem z oryginalnymi częściami - takie powinien liczyć rzeczoznawca.

Po co jedziesz - to się na telefon załatwia, a rzeczoznawca musi przyjechać we wskazane przez ciebie miejsce. No chyba że masz blisko agenta ubezp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jestem po oględzinach.

"koszt naprawy prawdopodobnie przekroczy wartość samochodu"

Tył jest tak przesunięty, że nie da rady koła zapasowego wyjąć.

Więc do wymiana, klapa, zderzak, światła ( oba ), cała praktycznie "rama" z tylu.

 

Co ubezpieczalnia robi gdy orzekną "szkodę całkowitą' czy jak on to tam nazwał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak strasznie nie wygląda ten tył a tu patrz...

 

w skrócie biorą twoje auto a tobie wypłacają wartość rynkową auta.

 

z tego co wiem,możesz się nie zgodzić ale w wyniku czego będziesz musiał auto robić w aso a oni zapłacą tobie za oryginalne części. Znajomy tak zrobił ze Scorpio...

 

swoją drogą jeżeli auta ma przesunięty tył a wyplacą dobrą kasę za szkodę całkowitą to bierz kase i kupuj nową Megi <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!