Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana mieszków


Gość konto_usuniete

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zastanawiam się nad wymianą mieszków na skórzane. Pomimo dość bogatej wersji Dynamique, w moim aucie wykonane one zostały z tandetnego skaju. Kierownica, gałka biegów, dźwignia ręcznego obszyte skórą, a mieszki ze skaju! Dziwna oszczędność Renault.

Być może dałbym im święty spokój, gdyby nie fakt, że ten od ręcznego zdążył już w newralgicznych miejscach popękać. W niecały rok!

Szukałem na allegro, ale jeszcze nikt nie oferuje mieszków szytych na wzór oryginalnych. Z mieszkiem od biegów pewnie nie byłoby problemów (by coś dopasować na oko), ale ten od ręcznego wydaje się mocno specyficzny - wąski i długi u podstawy.

Może macie jakieś sugestie albo doświadczenia w tym zakresie? Zdejmowanie starego mieszka i wysyłanie go do tapicera jakoś mi się nie widzi. Może wersja Privilege posiada oryginalne mieszki ze skóry i jest możliwość zamówienia w ASO? Ale to rozwiązanie może być bolesne dla kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zamowil, mieszki to nie sa jakies cuda techniki, mam znajomego, ktory sam szyje takie cos. Ludzie u niego zamawiaja, wysylaja oryginal, on wycina, szyje i odsyla obydwa.

Pasuja idealnie. Proponuje popytac, nawet na allegro, czy by nie zrobili.

Moze nawet za free, w zamian za to ze beda mieli juz przygotowany wzrorzec na przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meg10

Nie każdy Privilege jest w środku beżowy - występuje jeszcze ciemnografitowy, właściwie czarny (praktycznie identyczny jak mój Dynamique) oraz chyba jeszcze jasno szary, ale z tym ostatnim nie mam pewności.

 

deeper

Wiem, że jest taka możliwość - nie tylko przeglądałem allegro, ale też spytałem. Wszyscy prosili o przesłanie oryginalnych mieszków na wzór. Dlatego pisałem, że nie bardzo uśmiecha mi się ta opcja.

 

Dzwoniłem też dzisiaj do ASO - niestety tak jak sądziłem. Finansowa katastrofa. Sam tylko mieszek od ręcznego warty jest u nich 184 PLNy. Miły pan stwierdził, że to dlatego, iż w komplecie jest ramka z plastiku, którą mocowana jest podstawa mieszka. Nie był w stanie mi powiedzieć, czy są dostępne takowe mieszki w skórze.

 

Według ASO gwarancja powinna takie uszkodzenie obejmować, tylko muszę się stawić na oględziny. Chcą sprawdzić, czy rzeczywiście samo pękło, czy może ja pomogłem scyzorkiem <ok>

 

Małe pytanie do innych posiadaczy Megane III: czy ktoś z Was posiada oryginalne mieszki w skórze? Jeśli tak, to jakiej wersji jest Wasza Megane?

 

W innym wątku widziałem kogoś post o pękającym mieszku od skrzyni biegów. A więc to już pewne, że Renault oszczędzało na skaju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Problem tandetnych mieszków jest chyba znany dla RP. Jakiś czas temu zauważyłem u siebie pęknięcia na mieszku od biegów. Bez problemu po zgłoszeniu tego problemu do serwisu został zamówiony przez nich mieszek i w niedługim czasie wymieniony. Nowy mieszek co prawda nie skórzany ale wykonany z bardziej miękkiego skaju, więc może starczy na dłużej. Przy okazji wymiany tego mieszka zauważyłem, że mieszek od ręcznego też zaczął pękać, zgłosiłem i czekam na nowy. Wymiana oczywiście w ramach gwarancji.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, w wyposażeniu mojej jest napisane, że gałka skrzyni biegów i kierownica obszyta skórą...Zobaczymy co to jest jak odbiorę. Moja wersja to privilege jak coś. Dam znać napewno czy w moim bd skór czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z tym mieszkiem, dzisiaj sie przygladalem i wchodzi ze jest to naturalna skora,

albo bardzo dobra imitacja, dosc twarde to to jak na syntetyk...

W kazdym razie wyglada jak nowe nawet zagniecen nie widac.

A przebieg aktualnie nieco ponad 23000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziurę na wylot mam ale na mieszku od skrzyni biegów :evil:

też będzie reklamacja :-P

 

jestem bardzo zdziwiony bo w Thalii takie rzeczy mi się nie przytrafiały, nawet po 100 tyś. km mieszek wyglądał jak nowy :shock:

 

Swoją drogą poszli chyba po rozum do głowy bo we Fluence mieszki zarówno od skrzyni biegów jak i od ręcznego są wykonane jakby z innego materiału i o wiele mniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba ruszyłem lawinę...

 

[ Dodano: 2010-03-02, 22:35 ]

Dzisiaj wymieniłem oba mieszki w ramach gwarancji, ponieważ w międzyczasie zauważyłem, iż ten od skrzyni biegów też zaczyna pękać. Trwało to jednak trochę. Renault Polska zażyczyło sobie powtórki sesji zdjęciowej pęknięć moich mieszków. W końcu przychyliło się do mojej prośby. Jeden z mieszków był dostępny w kraju, drugi jechał aż z Francji.

Rzeczywiście skaj nowych mieszków jest jakby lepszej jakości - dużo bardziej miękki i elastyczny. Mam nadzieję, że wytrzymają dłużej niż rok :)

 

Przy okazji załadowano mi nowy soft, podobno robią teraz update wszystkim, którzy zostawiają auto z jakiejś innej okazji w serwisie. Oprócz oficjalnie załączonych świateł dziennych (miałem to już aktywowane wcześniej) oprogramowanie niby zmienia jeszcze "coś". Pan z serwisu nie potrafił dokładnie wyjaśnić, ale i tak go kocham, bo autko po półtoragodzinnej wizycie w serwisie oddał mi umyte i odkurzone.

 

Czy ktoś wie może, co dokładnie zmienia nowy soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!