Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety z otrzymanych informacji: tarcze hamulcowe nie podlegają reklamacji :-( W związku z tym mam 2 wyjścia: 1. Przetoczyć tarcze (koszt 40-80zł/komplet), 2. Kupić nowe (koszt od ok 170zł/komplet). Z pozyskanych informacji wynika, że przetoczenie odnosi skutek tylko chwilowo, więc jestem coraz bliższy wymiany tarcz na nowe. Zastanawiam się tylko w co zainwestować. Rozważam Brembo, ATE i Mikodę (nawiercaną i fresowaną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetoczyć tarcze (koszt 40-80zł/komplet)

Tarcze w Scenicu mojej mamy były toczone z powodu bicia i od ponad roku jest spokój. To bicie pojawia się u nas zawsze po zimie, widocznie dostaje się brud do prowadnic, klocek ciągle trze o tarczę, ta się nagrzewa i później wjazd w kałużę powoduje takie efekty.

Toczenie u mnie kosztuje 20 zł/sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Mam taki sam problem. W ubiegłym roku, na oryginalnych tarczach, przy hamowaniu zaczęła drgać kierownica. Pojechałem z tym do mechanika, który zdiagnozował krzywe tarcze i wymienił je na zamienniki TRW Lucas razem z klockami Brembo. Problem znikł na 2-3 miesiące po czym powrócił. Wróciłem do tego samego warsztatu, tam wzięto tarcze do reklamacji i założono nowy, taki sam komplet. Ponownie pojeździłem na nich około 3 miesięcy i znowu mam ten sam problem.

Co może być przyczyną krzywych tarcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomke, z tego może wynikać, że tarcze TRW są do d...y. To tylko umacnia mnie w przekonaniu żeby ich nie zakładać. Prawdę mówiąc następnym razem chyba na wymianę do ASO pojadę bo koszt zbliżony co u mechanika "niezrzeszonego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania przenoszą się na inne elementy powodując luzy. Jest to tez swojego rodzaju dyskomfort więc warto zrobić z tym porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powracam z moim problemem! tarcze wymienilem na nowe jakiś miesiac temu i drgania sa znowu lekko odczuwalne :-/

powiem wam ze szlak mnie juz strzela jak pomysle o kolejnym wydatku!

co moze byc tego przyczyna koledzy?

za tarcze dalem 340zl kpl! marki nie pamietam! podpytam sie mechanika co je wymienial i dam znac!

 

Proszę doczytać w regulaminie forum o zasadach pisowni :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy teraz się okazało że u mnie jest łożysko do wymiany! teraz wyje jakby stuka! byłem u mechanika i na bank łożysko jest do wymiany! czy prawdą jest że nasze Szczeniaki maja wymienne łożysko tylko z piasta i ABS?

łożysko mogło być przyczyna drgań podczas hamowania?

 

[ Dodano: 2010-05-13, 15:10 ]

Odebrałem dzis auto od mechanika i problem drgań po wyminie łozyska, piasty i przy okazji sworznia wachacza ciągle wystepuje!

Koledzy prosze o radę! wydałem juz jakieś ponad 1000 tyś a drgania jak były tak są! :-( :-( :-(

 

[ Dodano: 2010-05-14, 17:20 ]

Dodaje kolejną wymiane! tym razem gumy wahacza! i dalej jak na złośc drzy!

dałem dzis tarcze do przetoczenia! to jest ostateczność! jak to nie pomoże to mnie Koledzy szlak strzeli!

Miał ktoś takie problemy jak? może sie podzieli doświadczeniem!

podipnka pod kompa pokazuje błedy abs-u! w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Założyłem nowe tarcze brembo i klocki ferrodo premier. Po miesiącu czasu kierownica lekko drży przy hamowaniu z dużej prędkości a gdy hamuje powoli z małej prędkości auto hamuje pulsacyjne raz mocniej raz słabiej.

Jakoś nie jestem pewien, czy przetoczenie tarcz może coś dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!